Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Aura Noir na dwóch koncertach w Polsce już za miesiąc

Na początku września do Polski przyjedzie norweska legenda black/thrash metalu Aura Noir. Zespół zagra w Warszawie - 11 września oraz Katowicach - 12 września. Na Polskich koncertach wspomogą ich polscy giganci thrash/black metalu, czyli zielonogórski Witchmaster oraz poznański Bloodthirst. Dodatkowo w Warszawie wystąpi Empheris ze stolicy oraz krakowski Deadly Frost. Natomiast katowicki koncert otworzy Voidhanger, black/thrashowy projekt członków Infernal War. Koncerty te zorganizuje nowa agencja Live-Art, która przejeła bookingi firmy Piona-Art.
Aura Noir to norweska grupa muzyczna, złożona przez muzyków związanych z takimi zespołami jak Satyricon, Immortal, Ulver, Dodheimsgard, Mayhem, Ulver, Virus, Ved Buens Ende, wykonująca black metal z wpływami thrash metalu, powstała w 1993 roku z inicjatywy muzyków o pseudonimach "Agressor" oraz"Apollyon". Na twórczości grupy miały wpływ takie grupy, jak Slayer, Kreator oraz Sodom. W 1995 roku grupa wydała swój pierwszy studyjny album zatytułowany Black Thrash Attack z udziałem znanego z grupy Mayhem gitarzysty Rune "Blasphemer" Ericksona. Dwa lata później ukazał się drugi album grupy pt. Deep Tracts of Hell.
W 2004 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Tyrant Syndicate Productions należącą do muzyków "Nocturno Culto" oraz "Fenriz" znanych z grupy Darkthrone, działającą we współpracy z Peaceville Records. Tego samego roku grupa wydała swój trzeci album zatytułowany The Merciless z gościnnym udziałem wokalistów "Nattefrosta" i "Fenriza".
W maju 2005 roku gitarzysta grupy Carl-Michael "Aggressor" Eide, uległ wypadkowi doznawszy upadku w wyniku którego został sparaliżowany od pasa wdół. Mimo problemów zdrowotnych muzyk wraz z zespołem zrealizował nagraniana kolejny album "Hades Rise", którego odbyła się w 2008 roku.

Witchmaster to polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i black metalu. Jak twierdzą muzycy grupa powstała w Noc Walpurgii w 1996 roku wZielonej Górze. Obecny skład to Bastis, Kali, Reyash i Basti, a przez skład przewinęli się tacy muzycy jak Inferno, Necrosodom czy Necrolucas, czyli ogólnie muzycy udzielający się w takich grupach jak Behemoth, Incantation, Christ Agony, Profanum, Supreme Lord, Anima Damnata czy też Vader. Zespół wydał 4 albumy długogrające z czego ostatni w 2009 roku. Witchmaster pod koniec 2010 roku potwierdził swoją wysoką formę występem przed samym Impaled Nazarene napierwszej edycji Silesian Massacre Festival. Ze względu na pewne niejasności prezentuje oświadczenie zespołu:
 
"W związku z niejasnościami które powstały wokół zbliżających się koncertów Witchmaster we wrześniu, pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych iż podczas trasy z Azarath w Warszawie i Katowicach Witchmaster nie wystąpi na tamtejszych scenach. Ale dla wszystkich fanów mamy dobrą wiadomość, ponieważ będzie można nas zobaczyć w w-w miastach (Warszawa, Katowice) kilka dni później podczas występów z norweską Aura Noir"
Zespół Witchmaster

Szczegóły koncertów:
Aura Noir / Witchmaster / Bloodthirst
bilety: 55/65
dostępne w TicketPro.pl: Empik / Media Markt / Saturn etc.
 
11.09.2011
Warszawa / Progresja
supports: Empheris, Deadly Frost
bilety kolekcjonerskie: Progresja / TicketStore / Shortcut / Hellshop
wejście: 18:00

12.09.2011
Katowice / Megaclub
support: Voidhanger
bilety kolekcjonerskie: Megaclub / All / Czas / Metalshop / Hellshop
wejście: 18:00
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły