Paradoks
Amphi Festival 2020
Muzyka :

Atheist - Unquestionable Presence: Live At Wacken

O ile wierzyć złożonym w grudniu deklaracjom muzyków Atheist to jeszcze w tym roku powinnyśmy spodziewać się ich czwartej płyty studyjnej. Album, o którym w tej chwili nie wiadomo nic prócz tego, że kiedyś się ukaże miałby być pierwszym krążkiem po prawie 16 latach przerwy na jaką w najmniej spodziewanym momencie zdecydowali się Amerykanie. Wydawnictwem wypełniającym czasową lukę pomiędzy ostatnim "Elements" (1993) a tym rzekomo nagrywanym będzie live-album "Unquestionable Presence: Live At Wacken", który ukaże się 21 lipca dzięki Relapse Records. Na MySpace kwintetu odsłuchać można pierwszego dźwiękowego sampla - "Unquestionable Presence".
Jak łatwo wydedukować, album "Unquestionable Presence: Live At Wacken" zawiera pełen opis koncertu Atheist z festiwalu Wacken Open Air 2006. Prócz utworów live wydawnictwo wypełni "niezbędnik" w postaci koniecznych w odsłuchu nagrań własnoręcznie wyselekcjonowanych przez muzyków zespołu oraz 24-stronicowa książeczka z notkami i zdjęciami grupy.

Za studyjny miks materiału odpowiada osobiście Matt Washburn (współpraca m.in. z Mastodonem), który studyjnych czarów dokonał w LedBelly Sound Studio w Canton, w stanie Georgia.

"To jeden z występów z serii reunion-tour" - tłumaczy wokalista Kelly Shaefer. "Był to nasz dopiero czwarty koncert po prawie 16 letniej przerwie. Dlaczego zdecydowaliśmy się na rejestrację właśnie tego? Tak właściwie to nie zamierzaliśmy tego, ale okazało się, że Wacken miał nieobrobione ścieżki, które można było zremiksować, podczas gdy większość nagrań, które mamy, pochodziło z miksów studyjnych i nie można było pogłośnić gitar, ani wokali itd. Wybraliśmy w sumie osiem utworów i zmiksowaliśmy je wspólnie z Mattem. Rezultat? Bardzo żywy i surowy (wraz z wszelkimi błędami bo i te nam się zdarzają) zbiór utworów z ery "Piece of Time" i "Unquestionable Presence"".

Tracklista:

CD 1:

01. Mother Man
02. Unquestionable Presence
03. Your Life's Retribution
04. Enthralled in Essence
05. Incarnation's Dream
06. Formative Years
07. Brains
08. And The Psychic Saw

CD 2:

01. Piece Of Time
02. I Deny
03. Unholy War
04. Room With A View
05. Mother Man
06. Unquestionable Presence
07. And The Psychic Saw
08. An Incarnation's Dream
09. Mineral
10. Water   
11. Air

Oficjalna strona internetowa: www.officialatheist.com
MySpace: www.myspace.com/kellysatheistwebsite
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły