Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

At The Lake

Początek historii tego zespołu sięga mroźnych, styczniowych dni 2005 roku. Milena (skrzypce), jego założycielka po kolei szukała muzyków, którzy razem z nią chcieliby udać się do krainy potężnej, acz tajemniczej muzyki. Pierwszy dołączył do niej Krzysiek (gitara elektryczna), a niedługo po nim w grupie odnalazł swoje miejsce również Marek (perkusja). Trwały poszukiwania basisty, aż w końcu zrządzeniem losu trafił do zespołu Michał, który miał zagrać z zespołem tylko koncert, ale został z nimi na stałe.
Do grupy wkrótce dołączyła również wokalistka, Anita, ale niedługo po nagraniu "Demo" (grudzień 2006) zespół musiał się z nią rozstać, ponieważ współpraca nie układała się najlepiej. Wkrótce jednak po odejściu Anity pojawiła się na jej miejscu Gosia, wokalistka, jakiej zespół szukał od początku - śpiewająca techniką klasyczną o silnym, dramatycznym głosie. Ostatnią osobą, która trafiła do zespołu jest Ania (instrumenty klawiszowe, ex-Sacriversum). W tym umocnionym, sześcioosobowym składzie, zespół zagrał parę koncertów w Polsce i w Niemczech. Pojawił się również na kilku festiwalach, między innymi na festiwalu Rock Transmisja w Gołdapi, gdzie zdobył 1 miejsce.

W listopadzie 2006 roku At The Lake odebrało ze studia nowy, gotowy materiał. Można powiedzieć, że od ostatniego nagrania muzyka At The Lake przeobraziła się z przeciętnego heavy z elementami folku w potężną symfonię, wypełnioną rozmaitymi brzmieniami klawiszy, orkiestracjami, aranżacjami chóralnymi oraz diabelskimi wręcz skrzypcami skonfrontowanymi z ciężkim i soczystym brzmieniem gitar.

Kompozycje zespołu są bardzo zróżnicowane. Na ostatniej płycie, sygnowanej nazwą zespołu "At The Lake" możemy znaleźć zarówno liryczne ballady (niepozbawione jednak metalowego pazura) jak i bardziej agresywne brzmienia. Także nietypowe instrumentarium może wzbudzić zainteresowanie słuchacza. Nie wszędzie bowiem spotkamy gitarę elektryczną, basową oraz zdecydowaną perkusję obok skrzypiec oraz klawiszy spajających się w jedną całość, jaką jest At The Lake.

Skład:

Małgorzata "Gosia" Ługowska - wokal
Milena Gaworek - skrzypce
Krzysztof "Krzysiek" Kluz - gitara elektryczna
Michał Badocha - gitara basowa
Marek Kuczyński - perkusja
Anna "Ania" Turwoń - instrumenty klawiszowe

Byli członkowie zespołu:

Anita - wokal

Dyskografia:

01. Silvae (Demo) (2005)
02. At The Lake (EP) (2006)

Oficjalna strona internetowa: atthelake.info
MySpace: www.myspace.com/bandatthelake

Źródło: oficjalna strona zespołu
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły