Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Arshenic is back!

arshenic, rock gotycki, goth, metal

Choć płyty tego zespołu nie można kupić w empiku, prawie każdy, kto słucha muzyki gotyckiej słyszał już jego nazwę. W przyszłym roku Arshenic obchodzi dziesięciolecie.

Arshenic powstał w 2006 roku, jako zespół studencki. Zbieranina pięciorga pasjonatów muzyki rockowej zaowocowała mieszanką hardrocka, melodyjnego metalu i alternatywy ze szczyptą gotyku. Jak to w muzycznym życiu bywa, częste zmiany gitarzystów mocno ograniczały działania zespołu. Przez pierwszych kilka lat udało się jednak zespołowi wydać kilka ep’ek i zagrać na kilku większych festiwalach. W 2010 roku powstała także płyta, którą wyprodukował nieżyjący już Szymon Czech w Studio X w Olsztynie. Płyta przeleżała kilka lat w szufladzie oczekując na należne jej wydanie. Ten czas przyszedł dopiero kilka lat później.

W 2012 roku, kiedy zespół jak się wydawało dotarł do szczytu formy, nastąpił występ w znanym programie telewizyjnym Must Be The Music, w którym to zespół wystąpił z coverem utworu Lady Gagi - „Paparazzi”. Ku rozczarowaniu muzyków, występ nie przyniósł dalszych sukcesów i zniechęceni muzycy zawiesili działalność.

Po dwóch latach przerwy Ofilia (wokalistka) i Włuczek (perkusista) wraz z przyjacielem, basistą Markiem Turło rozpoczęli poszukiwania brakujących członków zespołu. Do składu doszedł gitarzysta Paweł Kędzierski oraz wiolonczelista Krzysztof Pawłowski (grający między innymi w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej). Po pewnym czasie do składu ponownie dołączył były gitarzysta Włodzimierz Czuba.
Czas zadziałał na Arshenic jak na dobre wino, pozwolił mu dojrzeć i spoważnieć. Kilka starych utworów zostało przearanżowanych pod nowe instrumentarium i dodatkowe umiejętności wokalistki, jak scream czy growl. (Ofilia prowadzi w Gdańsku swoją szkołę śpiewu, uczy także technik ekstremalnych). Obecne brzmienie Arshenic’a niesie ze sobą więcej mroku i tajemniczości.
Aby zamknąć stary rozdział zespół wydał 50 sztuk pierwszej płyty, którą zdobyć można poprzez profil zespołu i na koncertach.
Obecnie Arshenic ponownie koncertuje i zbiera fundusze na nową płytę.

https://www.youtube.com/watch?v=jgFrurIpoFk&feature=youtu.be

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły