Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Arshenic

Arshenic - zespół założony został jesienią 2006 roku w Gdańsku, przez pięcioro studentów. Ze względu na wieloletnie doświadczenie szybko stworzyli początkowy materiał i już dwa miesiące później zagrali swój pierwszy koncert. Ich muzyka jest mieszanką hard rocka i gotyku. Drapieżne riffy łączą z melodyjnym żeńskim wokalem i charakterystycznymi, obfitymi w gorycz tekstami.
Jesienią 2006 roku, ze względu na problemy natury personalnej w poprzednim zespole, Marcin Kapturski (perkusista), Oliwia Bartuś (wokalistka) i nowo przybyły gitarzysta Piotr Nowak postanowili założyć własny zespół. Dali więc ogłoszenie, że szukają basisty i po kilku dniach zadzwonił Tomasz Dowgielewicz. Podczas rozmowy okazało się, że Tomek dzwonił w sprawie ogłoszenia dotyczącego zespołu power metalowego, które 3 lata wcześniej "Kaptur" powiesił w sklepie muzycznym. Drobna zmiana planów nie zniechęciła Tomka i tak oto uformował się pierwszy skład zespołu Arshenic.

Z czasem do Arshenica dołączali kolejni gitarzyści, nie potrafili jednak długo zagrzać miejsca na stanowisku drugiej gitary. Po stworzeniu kilku pierwszych utworów zagrali swój premierowy koncert w klubie Anawa w Gdyni.

Zespół ma za sobą wiele koncertów między innymi:

- występ na zakończenie Neptunaliów w 2007 roku z Milczeniem Owiec i Homo Twist
- udział w Międzynarodowym Koncercie Młodych Talentów z okazji 650-lecia miasta Kappeln (Niemcy), - koncert w ramach gotyckiej imprezy Dark Entries, prowadzonej przez Alkora XIII w gdyńskim klubie Ucho

Obecnie Arshenic zbiera fundusze na nagranie swojej pierwszej płyty.

Skład:

Oliwia Bartuś "Ofilia" - wokal
Maciej Miga - gitara elektryczna
Piotr Wysokiński - gitara elektryczna
Tomasz Dowgielewicz - gitara basowa
Marcin Kapturski "Kaptur" - perkusja

Oficjalna strona internetowa: www.arshenic.republika.pl
MySpace: www.myspace.com/arshenic
Komentarze
insolens : proszę o aktualizację, dane mocno nieaktualne :)
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły