Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Armored Saint powraca z nowym albumem

Legenda heavy metalu Armored Saint powraca na scenę po raz n-ty. Po tym jak grupa reaktywowała się w ubiegłym roku, otrzymujemy informację, że muzycy pracują nad nowym albumem, którego wydanie zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. Na miejsce nagrań wybrano Tranzformer Studios w Burbank w Kalifornii, gdzie pieczę nad wszystkim mają sprawować właściciele - Dave Jerdan (współpracował m.in z Alice In Chains) oraz Bryan Carlstrom, którzy już w 1991 roku pomagali Armored Saint w nagrywaniu kultowego albumu "Symbol Of Salvation". Produkcją płyty ma zająć się basista grupy Joey Vera, zaś pomoc w miksowaniu ma uzyskać od Bryana Carlstroma.
Znanych jest kilka tytułów utworów, które trafią na płytę - "Black Feet", "Chilled", "Loose Cannon", "Blues", "La Raza", "Head On", "Get Off The Fence" oraz "Left Hook From Right Field". Wydawcą płyty będzie prawdopodobnie Metal Blade Records.

Oto co wokalista John Bush powiedział o nadchodzącym albumie: "Około półtora roku temu Joey napisał do mnie z zapytaniem, czy nie mam ochoty napisać jakiegoś nowego materiału. Odpowiedziałem mu, żeby podesłał to co ma. Prawdę mówiąc nie myślałem wtedy o Armored Saint, ale raczej o tym ,by pisać rockową muzykę. Czułem się wolny ze swoimi myślami i pomysłami, które były dość organiczne. Gdy te kompozycje nabrały wyrazu zarejestrowałem osiem z nich na demo. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że nie ma co się oszukiwać - skoro są to pomysły moje i Joey'a to musi to być Armored Saint ... ".

Joey Vera dodał: "14 miesięcy temu zaczęliśmy pisać z Johnem nowy materiał, mając w głowach jedynie kierunek muzyczny, w którym chcemy podążać. W zamyśle był to raczej materiał koncertowy dla Armored Saint. Zaczęliśmy sobie jednak zadawać pytania - jak się to ma do popularnych obecnie stylów i czy to nas obchodzi? Obchodzić nas powinno pisanie dobrych kawałków, co wydaje mi się właśnie uczyniliśmy ...".

Oficjalna strona internetowa: www.armoredsaint.com
MySpace: www.myspace.com/armoredsaint1
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły