Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Armored Saint - Revelation

John Bush, Anthrax, Armored Saint, Phil Sandoval, Gonzo Sandoval, Life After Death, Joey Vera, Fates Warning Symbol Of Salvation, Revelation, heavy metal, Black Sabbath

Przejście Johna Busha do Anthrax spowodowało długą przerwę w działalności Armored Saint. Podczas gdy John święcił triumfy w znacznie bardziej znanym komitywie, zespół zawisł w niebycie, bracia Sandoval powołali do życia krótkotrwały Life After Death, a Joey Vera trafił do Fates Warning. Historia Armored Saint jednak nie dobiegła końca i po dziewięciu latach od „Symbol Of Salvation”, odrodzili się w tym samym składzie, nagrywając album „Revelation”.

I było to efektowne odrodzenie. Może nie ma tu jakichś wielkich hitów, ale jest to bardzo solidna i zwarta płyta, na której roi się od dobrych kawałków. Ciężko by było wymieniać te lepsze, bo poziom jest równy, oparty na mocnych gitarowych riffach i melodyjnych kwestiach wokalnych. Wyjątek stanowi „Damage”, który jest taki rozwlekły i ślamazarny, przez co nie do końca mi podchodzi, szczególnie w męczącym i składającym się z jednego słowa, refrenie, choć trzeba docenić jego sabbathowską manierę i rozległe gitarowe granie z rozciągniętymi solówkami. Bardziej progresywny i ze spokojnymi fragmentami jest też „Den Of Thieves”, choć tutaj melodyjne gitary i wokalizy Johna stawiają go raczej na czele stawki. Osobną kwestią jest, anonsowany jako bonus, „No Me Digas”, mający wyraźne hiszpańskie zabarwienie, nie tylko pod względem języka, ale i nasuwających na myśl flamenco, gitar. Utwór ma też i swój metalowy wyraz, ale i tak jest niespodzianką i czymś zupełnie innym. Czy uświetniającym album, nie wiem, bo mam mieszane uczucia, ale na pewno jest to ciekawostka.

A poza tym kupa świetnego grania, żywiołowej energii i bardzo przyjemnego heavy metalu. Płyta trwa ponad godzinę, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę czas w jakim powstawała, ale nie jest to wada i myślę, że dla nikogo nie będzie to czas stracony.

Tracklista:

01. Pay Dirt
02. The Pillar
03. After Me, The Flood
04. Tension
05. Creepy Feelings
06. Damaged
07. Den Of Thieves
08. Control Issues
09. No Me Digas
10. Deep Rooted Anger
11. What'S Your Pleasure
12. Upon My Departure

Wydawca: Metal Blade Records (2000)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły