Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Arena - ruszyły prace w studio

Arena, 20th Anniversary Tour, The Unquiet Sky, progressive rock

Arena, jeden z najlepszych brytyjskich zespołów neo-progresywnych, pracowicie rozpoczął Nowy Rok. Mick Pointer, lider zespołu, zameldował na swoim profilu w serwisie Facebook, że od czwartku (8 stycznia) wraz z zespołem pracują w Thin Ice Studios. Producentem nowej płyty zatytułowanej „The Unquiet Sky” jest Karl Groom, znany doskonale fanom gatunku jako gitarzysta formacji Threshold. Groom pracował już wcześniej przy produkcji płyt takich zespołów jak Pendragon, Ulysses, Strangers on A Train, DragonForce, spodziewać się można zatem znakomitych rezultatów. Przypomnijmy, Arena powróci wiosną z nową płytą i koncertami. 

Album „The Unquiet Sky” będzie ósmym studyjnym wydawnictwem w karierze Areny a jego premiera zbiegnie się z 20. rocznicą wydania ich debiutanckiego krążka - „Songs From The Lions Cage”. W związku z tym zespół wyruszy na europejską trasę koncertową, która obejmie również Polskę. Koncerty odbędą się w następujących miastach: 09.04.15 Katowice – Rialto, 10.04.15 Warszawa – Proxima, 11.04.15 Poznań - Blue Note. Występ w Katowicach będzie szczególnym wydarzeniem, ponieważ właśnie tu zespół zarejestruje swoje rocznicowe wydawnictwo DVD.

 

Podczas koncertów w Katowicach i Warszawie, Arenie towarzyszyć będzie holenderski zespół Knight Area. I podobnie jak w przypadku Areny, podczas katowickiego koncertu zarejestrowane będzie ich nowe wydawnictwo DVD. Knight Area prezentuje nowocześnie brzmiący, pełen przestrzeni i ciekawych melodii rock symfoniczny. Mistrzowskie wykonanie, idealnie skomponowane utwory, pełne zwrotów tempo – wszystko to sprawia, że płyt Holendrów słucha się z wielką przyjemnością. Będzie to ich pierwsza wizyta w Polsce i z pewnością ucieszy rzeszę fanów jakich mają nad Wisłą.

 

Metal Mind Productions zaprasza na rocznicową trasę zespołu ARENA

20th Anniversary Tour - The Unquiet Sky

 

09.04.15 Katowice – Rialto

+ Knight Area

10.04.15 Warszawa – Proxima

+ Knight Area

11.04.15 Poznań - Blue Note

 

Otwarcie bram: 19.00

Początek koncertu: 20.00

 

Ceny biletów (przedsprzedaż/w dniu koncertu):

Katowice – stojące: 90zł / 110zł, siedzące: 110zł / 130zł

Warszawa - 70zł / 90zł

Poznań - do 31.03.2015 w cenie normalnej: 80zł / od 01.04.2015 w cenie normalnej: 100zł 

Metal Mind Productions

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły