Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Arena - John Jowitt powraca

Arena, jeden z najlepszych brytyjskich zespołów neo-progresywnych, ogłosił właśnie zmianę basisty. Dotychczasowego muzyka - Iana Salomona, wymienił na tej pozycji John Jowitt, który był już członkiem zespołu w latach 1995-1998. John Jowitt to muzyk doskonale znany fanom tej odmiany rocka. W swojej dotychczasowej karierze współpracował z takimi zespołami jak Ark, IQ, Frost* czy właśnie Arena. Wśród krytyków jest uznawany za jednego z najlepszych basistów progrockowych czego dowodem jest dziesięciokrotne przyznanie mu przez British Rock Society tytułu Najlepszego Basisty Roku.
Przypomnijmy, że formacja Arena zawita do Polski w listopadzie aby promować swój niewydany jeszcze album na serii koncertów. Płyta "The Seventh Degree of Separation", zapowiadana na jesień tego roku, otwiera nowy rozdział w historii zespołu dowodzonego od 1995 roku przez dwóch uznanych muzyków – Clive’a Nolana (Pendragon, Caamora, Shadowland) i Mick’a Pointer’a (ex-Marillion). Nowy materiał powstaje bowiem przy udziale nowego wokalisty, Paula Manzini (Oliver Wakeman Band), który wstąpił w szeregi zespołu w październiku ubiegłego roku. Teraz do składu dołącza na basie John Jowitt.  
Nowy album promować będzie europejska trasa koncertowa, w ramach której zespół odwiedzi również Polskę. Zaplanowano 4 koncerty w następujących miastach: 7.11 - Wrocław, Firlej,  8.11 - Warszawa, Progresja, 9.11 - Bydgoszcz, Kuźnia,  10.11 - Katowice, Teatr Śląski. Podczas finałowego występu w Katowicach zespołowi Arena towarzyszyć będą goście specjalni. Tam również koncert zostanie zarejestrowany na potrzeby wydawnictwa DVD.

Szczegóły na:
www.metalmind.com.pl / www.myspace.com/metalmindproductions
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły