Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Aphyxion - Afretmath

Aphyxion, Earth Entangled, death metal, Aftermath

Aphyxion to znany mi zespół i recenzowałem już ich pierwszą płytę „Earth Entangled”. Doceniłem wtedy warsztat muzyczny, ale narzekałem na kompozycyjność, która wypadła mało przekonywująco. Nie chciałbym sądzić, że to za sprawą moich uwag, które niekoniecznie musiały dotrzeć do Kopenhagi i wywołać konsternację, ale minęły dwa lata i Aphyxion wydał album znacznie dojrzalszy muzycznie i po prostu lepszy.

Tym razem jest na czym ucho zawiesić, a utwory są melodyjniejsze i bardziej wyraziste. Pojawiły się płynne riffy i wokalizy, przez co całość jest nie tylko mocna i energiczna, ale również lepiej przyswajalna i mogąca się bardziej podobać. Sama muzyka pozostała zaś ciężka i intensywna. Groove death metal na „Aftermath" jest niski gitarowo i bardzo perkusyjny. Pozwala to osiągnąć przygniatający efekt. Niskie również są rykliwe wokale, choć, jak mówiłem, rozkładają się na pulsujące rytmem linie melodyczne i są podkreślane także wrzaskliwymi partiami. Do tego zespół wkomponowuje niezbyt nachalne elementy elektroniczne, które w odpowiedni sposób uwypuklają pewne fragmenty i nadają kolorytu.

Fajne, zapadające w pamięci, kawałki, to to czego najbardziej brakowało mi na „Earth Entangled”. Teraz z kolei, mam problem z wyborem moich faworytów, bo jest ich cały, długi szereg. Przy większości numerów głowa sama porywa się do podrygiwania, a po kilku przesłuchaniach, można i sobie podśpiewywać takie rodzynki jak „As We Blaken The Sky” albo „When The Lights Begin To Fade”.

Mimo, że Aphyxion wszedł na wyższy, muzyczny level, to nie wyzbył się wrodzonego pesymizmu. „Aftermath” jest pokłosiem upadku nazbyt wyeksploatowanego świata, obrazem wyzysku człowieka, politycznego zakłamania i wojennej destrukcji. Jest więc czym się dołować, grunt, że przy dźwiękach dobrej muzyki. Oby tak dalej.

Tracklista:

01. Dark Stains On Ivory 

02. Same Kind Of Different 

03. Destined To Fail 

04. As We Blacken The Sky 

05. Born To Stand Strong 

06. Can't Be Beat 

07. When The Lights Begin To Fade 

08. Consumer Consumed 

09. Prisoners Of War 

10. A Part Of The Solution 

11. Nature Of Mankind

Wydawca: Prime Collective (2016)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły