Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Antimatter na koncertach w Polsce

Antimatter, The Judas Table, progressive rock, trip-hop, Tranquilizer, Nonamen

Zespół Antimatter, angielscy mistrzowie klimatycznego, melancholijnego rocka powrócili do Polski i zagrają na dniach jeszcze trzy koncerty w miastach: Bielsko-Biała (23.05), Wrocław (24.05) i Szczecin (26.05). Antimatter został założony w Liverpoolu w 1998 roku przez Micka Mossa, obecnego lidera formacji, oraz Duncana Pattersona, wcześniejszego basistę i autora tekstów Anathemy. Muzycznie zespół balansuje między rockiem progresywnym i trip-hopem, wzbogacając kompozycje klimatycznymi, poetyckimi tekstami. 

Zespół wydał sześć płyt - ostatnia, "The Judas Table" ukazała się w październiku 2015 roku nakładem Prophecy Productions, zdobywając bardzo przychylne recenzje, również w Polsce. Antimatter koncertował wielokrotnie w naszym kraju, występując m.in. na festiwalu Castle Party.

W trasie Anglikom towarzyszą dwie polskie kapele: pochodzący z Trójmiasta Tranquilizer oraz krakowski Nonamen. 

Tranquilizer porusza się w klimatach trip-hop, experimental, minimalistic, alternative, psycho pop, tworząc hybrydę klimatycznych i przejmujących dźwięków. Na czele zespołu stoi wokalistka Luna Bystrzanowska, w jego skład wchodzą muzycy związani z takimi wykonawcami jak Blindead, Lion Shepherd czy Nowa Ziemia.

Nonamen gra muzykę łączącą elementy progresywnego metalu i postmetalu. Znakiem rozpoznawczym Nonamen jest zadziorny wokal Edyty połączony z dźwiękami skrzypiec Marty. Nonamen wydał dwie płyty - ostatnia, "Obesssion" miała premierę w 2014 roku. 

23.05. Bielsko-Biała, RudeBoy 

24.05. Wrocław, Liverpool

26.05. Szczecin, Browar

Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż) oraz 50 zł (w dniu koncertu).

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły