Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Ant1nett 17 grudnia zagra w Polsce

Zespół visual kei Ant1nett, tworzony przez byłych członków Sanbiki i znany wcześniej jako Runa, rozpoczął światową trasę koncertową, która nie ominie również Polski. Grupa zagrała najpierw w Los Angeles, po czym ruszyła na podbój m.in Meksyku i Europy. Zespół wystąpi już za kilka dni, 17 grudnia, w warszawskiej Progresji. W roli supportu zobaczymy polski BatstaB.
Zespół postanowił zorganizować specjalne after-party po koncercie. Atrakcje, obok imprezy z udziałem członków zespołu, obejmują dodatkowy mini-koncert, sesja autografów i zdjęć oraz drink w cenie wejściówki. Impreza zaplanowana jest do rana. Cena biletu na after-party: 50 złotych.

Jeśli jednak ktoś chce wybrać się tylko na koncert to w przedsprzedaży będzie musiał zapłacić jedyne 25 złotych za bilet, a 35 złotych w dniu koncertu. Początek występów przewidziano na godzinę 19.00.

Ant1nett: W lutym 1996 roku wokalista Masanori Yabuki razem z basistą Eijim oraz perkusistą Akito założył zespół Sanbika. Ta trójka współpracowała wcześniej w grupie May. Niedługo później dołączyli gitarzyści XX i Sakura. Ten jako jedyny zdecydował się pozostać u boku Yabukiego, gdy reszta zdecydowała się odejść. Nowi muzycy - gitarzysta Rei, basista Kazuki i perkusista Seiji, również nie pozostali w formacji zbyt długo.

Yabuki i Sakura kontynuowali działalność w duecie, a w grudniu dołączył do nich basista Noboru. W następnym roku muzycy skupili się na zdobywaniu popularności i w listopadzie 1997 roku wydali debiutancki singiel "Snow Flake no Yoru". W lipcu 1998 roku Sakura opuścił Yabukiego, z początkiem września skład zespołu zasilili: gitarzysta Rina i klawiszowiec Shima Satsuki. Wkrótce potem pojawił się singiel "1945".

Roszady personalne były nadal chlebem powszednim formacji, w czerwcu 1999 roku odszedł Rina, zaś rok później po dezercji Noboru i Satsukiego - Sanbika przeszła do historii. Ostatni koncert lider zagrał z towarzyszeniem muzyków sesyjnych z których tylko jeden (Asato) współpracował wcześniej z zespołem.

Przez trzy kolejne sezony Yabuki działał jako solista pod własnym imieniem i nazwiskiem, po czym w 2003 roku powrócił do grania zespołowego pod szyldem Runa. W jej skład weszli gitarzysta Luxor HG, basista Mokkori Mokkie oraz perkusista Okina Wan.

W 2005 roku pojawił się singiel z reedycją piosenki z repertuaru Sanbiki "Winter Love Story", któy zdobył wysokie pozycje w rankingach na Okinawie i w Tajlandii. Rok później Runa zagrała koncert w Korei, który wyprzedał się jak ciepłe bułeczki.

Na początku 2007 roku formacja wydała album "Bleu presque transparent", po czym wyruszyła na podbój Europy na przełomie lat 2007/2008. Trasa rozpoczęła się w Paryżu i objęła Hiszpanię, Belgię oraz Włochy, kończąc się w Niemczech na wiosnę.

Pod wydanym w grudniu 2009 roku krążkiem "Adolf In The Mirror" grupa podpisała się jako trio - w trakcie prac nad materiałem z kolegami rozstał się Okina.

Początek 2010 roku przyniósł kolejne zmiany. Pierwszą z nich było niespodziewane przemianowanie Runy na Ant1nett, a kolejną nowe pseudonimy muzyków: Masanori Yabuki to MASA Ant1nett, Luxor HG to Emperor HIROHITO, a Mokkori Mokkie to MOKKO Lee. W grudniu zespół po raz pierwszy zawitał na amerykański kontynent - z koncertem w Hollywood.

Rok 2011 zespół rozpoczął pracą w studiu. Pod nową nazwą wydał w lutym trzy single (w jednym dniu), a w czerwcu nowy mini-album "Kamikaze et Luna". Idąc za ciosem we wrześniu poczęstowali fanów kolejnym mini "Carmencita".

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły