Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Access Denied

Trójmiejski zespół Access Denied powstał na początku 2003 z inicjatywy gitarzysty  Jacka, a inspiracjami do grania były takie zespoły jak Iron Maiden czy Judas Priest.  Od 2005 grupa  regularnie koncertuje, a do ważniejszych koncertów można zaliczyć ten na festiwalu Krushfest obok m.in. Tima Rippera Owensa czy na festiwalu w Ljungby w Szwecji gdzie Access Denied zagrało obok Cult of Luna. Zespół supportował również takie gwiazdy polskiego metalu jak TSA, Kat, Hunter, Mech, czy Jelonek.
Do innych sukcesów można także zaliczyć artykuł, który ukazał się w lipcu 2007 roku w ogólnopolskim dwumiesięczniku Top Guitar, gdzie opisano zespół w dziale Fresh Faces. 
W lutym 2009 zespół nagrał pierwszy długogrający album, na którym znalazło się dziesięć autorskich  kompozycji, a do utworu No man’s land został nakręcony teledysk. Płyta zebrała dobre recenzje w prasie muzycznej ( Teraz Rock, Heavy Metal Pages, Hardrocker) oraz na różnych portalach internetowych.
 
Album został doceniona w USA. W marcu 2010 AD podpisało umowę z wytwórnią płytową z USA – 272 Records na podstawie której utwór ‘Give me rock” znalazł się na singlu promujacym składanke Kill City vol 22, która była sprzedawana na Amazon.com, a także w sklepach muzycznych  i salonach tatuażu w Hollywood Blvd, Sunset Blvd i Melrose Ave. 
Na przełomie lipca i sierpnia 2010 AD zarejestrowało scieżki do ośmiu numerów, które znajdą się na drugim albumie zatytułowanym „ Touch of evil” Nagrania odbyły się w studiu Sound Great Promotion, pod okiem Kuby Mańkowskiego i Jana Galbasa. Miksami zajął się znany m.in. ze współpracy z  Behemoth i Black River Arek „ Malta” Malczewski. Premiera płyty została ustalona na 26 maja 2011, a wydawcą płyty jest Metal Mundus.

Skład:

Agnieszka Sulich - wokal
Jacek Kolenkiewicz - gitara
Mateusz Krauze - gitara
Paweł 'Wolv' Nejczew - bas
Michał Łysejko - preskusja

Dyskografia:

01. DEMO I (2004)
02. DVD (2005)
03. Demo II (2008)
04. The MeMorial (2009)
05. Touch of Evil (2010)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły