Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Absolute Body Control - Never Seen (EP)/Wind(Re)Wind

Powstała w 1980 roku elektroniczna grupa Absolute Body Control powraca z podwójną dawką nowości. Już 21 marca ukaże się premierowa EPka Belgów, pod tytułem "Never Seen" oraz album z kolekcją 13 nagranych na nowo utworów z cyklu "best of" pod tytułem "Wind(Re)Wind". Oba wydawnictwa, opisywane przez muzyków jako konglomerat minimalistyczno-elektronicznych kompozycji nagranych z szacunkiem dla tradycji, ukażą się pod szyldem zrzeszonych wytwórni Minimal Maximal i Daft Records.
Dla niewtajemniczonych: członkowie zespołu to Dirk Ivens i Eric van Wonterghem, których niektórzy znają lepiej pod pseudonimami Dive i Monolith. Ivens był w przeszłości w latach 1984-1991 członkiem legendarnej formacji Klinik, z której potem odszedł i stworzył post-industrialne projekty Dive oraz Sonar. Van Wonterghem również był początkowo muzykiem Klinik, w późnych latach 80-tych opuścił grupę i założył formację Insekt, potem Monolith. Jest także, wespół z Ivensem, członkiem Sonara.

Absolute Body Control dzień po przemierze obu płyt ruszy w trasę koncertową. Występy na żywo zaczną się w Augsburgu w Niemczech, a potem zabiorą grupę w trasę po Stanach Zjednoczonych - 4 kwietnia zespół zagra na Brooklynie (Nowy Jork), a 5 kwietnia w Los Angeles (California). Następnie wrócą do Berlina 11 kwietnia, a finałowy koncert odbędzie się 11 października w Zwickau (Niemcy).

Tracklista:

Never Seen:

01. Never Seen
02. Into The Light
03. Your Request
04. Never Seen - The Horrorist Mix
05. Follow Me

Wind[Re]Wind:

01. Figures
02. I Wasn't There
03. Give Me Your Hands
04. Is There An Exit?
05. So Hard
06. Do You Feel It Inside
07. Love At First Sight
08. Did You Do It?
09. Automatic
10. I'm Leaving
11. Melting Away
12. Touch Your Skin
13. So Obvious

MySpace: www.myspace.com/absolutebodycontrolbelgium
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły