Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Abominated - Decomposed

death metal, Decomposed, Abominated, Vader, Thresholds, Nocturnus

„Attention – Death Metal” Takie ostrzeżenie widnieje na debiutanckim demie „Decomposed” warszawskiego Abominated. I rzeczywiście pod vaderowym logiem kryje się bulgotliwa muzyka śmierci, z brzmieniem mocno zakorzenionym w szwedzkiej odmianie gatunku, o czym w dobitny i gustownie stęchły sposób, świadczy również okładka.

Samo „Intro” przypomina jednak wstęp do „Thresholds” Nocturnus. Z burzy wyłania się jakaś tajemnicza mantra, na tle klasztornych modłów, a potem zaczyna się już tłusta, łańcuchowa jatka z growlującym basowo wokalem. Abominated jest ciężki i piwniczny, a ze swojej łupaniny potrafi wyciągnąć niemal skoczne i prące zwarcie do przodu riffy. Również kompozycyjnie kawałki układają się efektownie, przez co, oprócz agresji, nie brakuje im polotu. Zdołano też wpleść udany dodatek w postaci syreny alarmowej w „Stench Of Life”, co może nie jest jeszcze jakimś wielkim szałem, ale pokazuje, że zespół ma umiejętności oraz pomysły i w przyszłości może być z niego pociecha. Nie wykazują się za to solowo, stawiając raczej na prymitywizm formy i mięsistość treści.

Płyta jest króciutka, nie sięgająca nawet dziesięciu minut, ale ten czas zespół wykorzystał dobrze, a zaprezentowany strzęp świeżej padliny zapowiada się smakowicie i obiecująco. Do większych konkluzji potrzebny jest jednak pełniejszy materiał.

Tracklista:

1. Intro
2. Blasphemous Convocation
3. Stench Of Life
4. Merciless Aggression

Wydawca: Prior Satanae Production (2021)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły