Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Kobiece wokale. Jakie są wasze ulubione, za co je cenicie?. Strona: 10

Wysłany: 2008-08-13 17:22

sums (Diabolista)
sums
Posty: 165
Grodzisk Wlkp./Poznań

Anja Orthodox - Closterkeller,
Tarja Turunen - ex-Nightwish
Sharon Den Adel - Within Temptation
Angela Gossow - Arch Enemy (ale czy to taki kobiecy wokal to bym się kłócił )
Liv Kristine - za czasów Theatre Of Tragedy

and last but not least... Emilie Autumn - może nie jest najlepszą wokalistką świata ale uwielbiam ją bezgranicznie


"W samym akcie oddania się złu nie ma jeszcze wykluczenia możliwości kochania" Anne Rice "Wampir Lestat"


Wysłany: 2008-09-24 08:38

Arokna -Masha
Cadaveria /Opera IX/ Dynabyte -pani Cadaveria
Synthetic darkness -Demona Bast
Demonic Christ -Dana Duffer

Inne nie przychodzą mi do czaszki : D


"I did not wanted to live my life nor did i even wanted to live for my death... strong it is indeed... life... strange to born for death..."


Wysłany: 2008-09-24 08:54

Tarja Turunen,Sharon den Adel, Amy Lee,Simone Simons, Anja Ortodox, Medeah i żeby nie przedłużać wszystkie kobiety śpiewające w Therionie...



Wysłany: 2008-09-24 10:14

Anneke van Giersbergen (niestety już nie w The Gathering)
Loreena McKennitt - pani wydaje płyty pod własnym nazwiskiem i z metalem nie ma nic wspólnego ale jakoś nie mogłem jej nie wymienić.
Andrea Haugen - Nebelhexe, przedtem Hagalaz Runedance i Aghast
Cadaveria - Cadaveria, Opera IX, Dynabyte


"Biblioteka broni się sama, jest niezgłębiona jak prawda,która w niej gości, zwodnicza jak kłamstwa,które są jej powierzone." Umberto Eco, Imię Róży.


Wysłany: 2008-10-05 13:42

Silje Wergeland - cudownie prześliczna barwa głosu :)

http://pl.youtube.com/watch?v=b1Zfwx8bYDc


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2008-10-24 09:36

zdecydowanie Doro, ma tego powera w głosie szczególnie wtedy gdy była z Warlock



Wysłany: 2008-10-24 12:21

Zibi (Bicz)
Zibi
Posty: 7
Wieruszów

Sporo jest wokalistek ale zdecydowanie Anja Orthodox i Tarja Turunen. Z nie metalowych wokali to Ewa Małas-Godlewska i Loreena McKennitt.



Wysłany: 2008-10-24 13:35

mara (Anciliae)
mara
Posty: 509
Kotlina Kłodzka, Wratislavia

Anja zawywa dosc irytujaco.


"Nagość, phoszę państwa, jest demagogiczna, jest wphost socjalistyczna, bo i cóż by było, gdyby gmin odkhył, że nasza dupa taka sama?!"


Wysłany: 2008-10-24 14:11

Całego tematu nie przeglądałam, ale nie zauważyłam, żeby ktokolwiek wspominał o Floor Jansen (After Forever), a też zasługuje na uwagę :)

EDIT: ok, jednak była też wymieniana


"Because life is the moment we're living right now."


Wysłany: 2008-10-24 14:34

świetnie śpiewa również Lita Ford, ma bardzo mocny głos



Wysłany: 2008-10-24 15:09

[quote:db39a57834="shadowhall"]świetnie śpiewa również Lita Ford, ma bardzo mocny głos[/quote:db39a57834]
A znasz Józefa z Warszawy?

[color=darkred:db39a57834]Szanowni Państwo :!: Proszę łaskawie informować z jakich kapel są poszczególne Panie gdyż co dla jednych może być oczywistością dla innych głęboką tajemnicą. Proszę mieć to na uwadze.[/color:db39a57834]


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2008-10-24 17:33

Lita Ford to po prostu Lita Ford



Wysłany: 2008-10-24 21:11

[quote:feffc006b9="MisterOzz"]ja uwielbiam Anneke van Giersbergen (wokalistka bylego juz the gathering a obecnego Agua De Annique) chyba pod kazdym wzgledem:D
(therion)[/quote:feffc006b9]

Anneke van Giersbergen! Podpiszę się pod tym i prawą i lewą ręką:)) I to jednocześnie!:)

A ponadto Loreena McKennit!

Z polskiej sceny nie wypada zapomnieć o Renacie Przemyk - jest genialna!!!


"All influence is immoral"


Wysłany: 2008-10-25 09:31

Najbardziej lubie Angela Gossow wokalistke Arch Enemy, chociaz Tarja Turunen z nightwish tez nie jest zla


Nitimur in vetitum - dążymy do tego co zakazane


Wysłany: 2008-10-25 12:43

Moje ulubione to: Alaina Beaton z Porcelain and the Tramps, Amelia "Destroyx" Tan z Angelspit, Emilie Autumn i oczywiście Amy Lee z Evanescence.


Magic begins with blood.


Wysłany: 2008-10-25 14:55

[quote:64d2be1829="OskareQ"]LOL scyzoryk mi sie w kieszeni otwiera podczas sluchania jej growl'u, a szkoda bo instrumentalnie to niezly zespol.[/quote:64d2be1829]
Przyznam rację. Zdecydowanie mi się jej wokal nie podoba ale z drugiej strony nie wiem jaki inny głos dopasować do tej muzyki.


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2008-10-25 17:43

No wiecie, mam respekt do kobiet ktore growluja, ja np wole babski growl od operowego i moze dlatego Angela przypadla mi do gustu


Nitimur in vetitum - dążymy do tego co zakazane


Wysłany: 2008-10-25 22:01

Myślę, że Lisa Gerrard.

Zdecydowanie jeden z lepszych głosów na świecie.


czasem lepiej odejść od zmysłów, by nie zwariować


Wysłany: 2009-03-13 16:42

Liv Kristine - za klimat, który tworzyła w TofT


Prawda jest córą czasu poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności.


Wysłany: 2009-03-14 17:01

MaryliseMont (Bicz)
MaryliseMont
Posty: 12
Lubin/Legnica/Wrocław

Nie wiem, czy ktos już tu o niej pisał, ale wśród kobiet moją zdecydowaną faworytka jest Jada Pinkett Smith (zespół Wicked Wisdom).


Baw się życiem, póki ono nie zacznie bawić się Tobą.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło