Castle Party 2018
Ohlsson

Herbata.... Strona: 26

Artykuł: Herbata...

Wysłany: 2012-06-24 11:05

taaa...palenie i alkohol tak samo :) hehe

[img:b40165794e]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:b40165794e]

Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...

Wysłany: 2012-11-08 19:27

Właśnie piję piąty kubek zielonej herbaty BIO-ACTIVE z maliną i marakują. Chyba na dziś mi wystarczy. Mamy czwartek, z 20 torebek zostaje 15, więc akurat do końca tygodnia będę miał co pić hehe.

Noc jest ciemna i pełna strachów.

. Wysłany: 2012-11-08 23:14

Uzależniłem się od białej herbaty. Wędruje po orbicie po każdym łyku tego nektaru. Ambrozja w filiżance :)

Wysłany: 2012-11-26 13:40

jaśminowa faktycznie dobra, generalnie zamieniłem zwykłą na zieloną i już chyba 5 lat tak piję, ponoć ma antyrakowe właściwości

Wysłany: 2012-11-26 23:30 Zmieniony: 2012-11-26 23:35

czerwona pu-erh z trawą cytrynową,
rooibos honeybush (no tak, to nie herbata ;P), biała np. pai mu tan (jedna z najlepszych),
mate green (czyli same listki pocięte w kosteczkę np. argentyńska - i znowu nie herbata),
zielona taka jak Lung Ching (smocze Żródło) czy Gunpowder (tradycyjna zielona)
A na koniec Oolong Se Chung...
Reasumując... wiela ci tego :)

[quote:8f29dcb0f9="Weasel"]podobno trzy filiżanki dziennie zwiększają o 50% ryzyko zachorowania na raka prostaty

[/quote:8f29dcb0f9]

Lung Ching Smocze Źródło

Przede wszystkim zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe. Bardzo pozytywnie wpływa na krwioobieg sercowo-naczyniowy, co pozwala zapobiegać udarom mózgu i zawałom serca.

Oczyszcza organizm z toksyn. Wzmacnia układ oddechowy i nerwowy, pomaga w koncentracji, gdyż aktywizuje pracę mózgu.

Dzięki silnym działaniom bakteriobójczym i neutralizowaniu działania kwasów trawiennych, zapobiega powstawaniu wrzodów żołądka i ułatwia przyswajanie pokarmów. Niebywale skutecznie gromadzi w organizmie witaminę C. Dostarcza też witaminy: B1, B2, K i PP oraz prowitaminę A, żelazo, potas, wapń i magnez. Spożywanie tej herbaty nie powoduje żadnych skutków ubocznych bez względu na częstotliwość jej picia.

To napój energetyzujący, ale bezkaloryczny. Jej słomkowa delikatna barwa wynika z krótkiego procesu fermentacji. Doskonale zapobiega osteoporozie i zapobiega próchnicy zębów. Niektóre z jej składników potrafią przeciwdziałać rakotwórczym substancjom z tytoniu, dlatego wypijanie kilku filiżanek dziennie zmniejsza ryzyko wystąpienia raka płuc u palaczy.

jam cłek wolny lec ślebodny ;)

Wysłany: 2012-12-04 08:12

[quote:ba14edbf05="Medusa"]Nie ważne jakiej firmy, zawsze mocna zielona z cytrynką i 5 łyżek cukru! :)[/quote:ba14edbf05]

Zielona z cytrynką owszem, ale bez cuuukru poproszę

Obecnie popijam miodowo-imbirową Biofix, ale jej nie polecam, gdyż miodu w ogóle nie czuć i jakaś taka kwaśna jest.

Wysłany: 2012-12-04 17:31

minawi (Moderator)
minawi
Poznań / Iława

polecam mocną w cholere yerba mate. wykreca gebe i zoladek nie gorzej niz kawowa siekiera i daje kopa niczym wiadro energizerów.
duzo lisci, malo wody i zadnego pedalskiego słodzenia.

"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"

Wysłany: 2012-12-04 19:10

Medusa - Nawet nie zauważyłem magicznego słowa "Sopot". Mało tu ludzi z Trójmiasta, pomijając już Małe Trójmiasto Kaszubskie, czyli metropolie Reda, Rumia i oczywiście Wejherowo

minawi - Może od razu bez wody, przecież jest zbędna. Jeżeli chodzi o cukier to w pełni Cię popieram, bo moim skromnym zdaniem cukier = wróg i pedał, więc nie wypada go używać. Ale nic dodać, nic ująć - Powyższy przepis na herbatę jest wymyślony wyłącznie dla ludzi z jajami

Wysłany: 2013-11-13 00:58

To ja podam taki:

Herbata earl grey, konfitury z kwiatu bzu czarnego i mleko skondensowane niesłodzone :)

A mam coś jeszcze wymyślonego ostatnio i choć to nie herbata to także nie kawa bo ni grama kofeiny.

Kawa zbożowa mielona
ćwierć łyżeczki cynamonu
ćwierć łyżeczki gorzkiej czekolady
pół kielonka likieru migdałowego (może być Amaretto)
mleko skondensowane niesłodzone lub śmietanka 30% lub mleko ryżowe

polecam - pyszności :)

Ocean czasu – chcemy czy nie – zawsze zwraca nam to, co w nim kiedyś pogrzebaliśmy.

Wysłany: 2016-01-29 00:55

Przyjaciel mój parzy bardzo dobrą, zieloną herbatę! Ona, ta herbata zdrowsza jest bardziej niż jego parzona kawa. Pozdrawiam wszystkich zwolenników ZIeloNeJ herbaty.

zielona herbata Wysłany: 2016-02-07 12:42

To ja również pozdrawiam :) zieloną herbatę lubię, np. z ananasem, grejpfrutem, opuncją.

Nie marudź, bo cyckiem walnę.

. Wysłany: 2016-02-24 00:10

Diarmad (Anciliae)
Diarmad
Terriblis Locus

Harney and Sons "Hot cinnamon spice" -> rewelacyjna czarna z 3 typami cynamonu, ciężko dorwać ale warta każdej ceny... a poznałem ją w pewnej małej kawiarni chyba w Kołobrzegu :D

Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...

herrbatka Wysłany: 2016-02-24 18:03

ostatnio zakupiłam w Kauflandzie melisę z wanilią. Ach jakie to dobre...

herbatka Wysłany: 2016-02-25 14:42

Diarmad (Anciliae)
Diarmad
Terriblis Locus

Jakoś wanilia to nie mój smak w herbacie... ale polecam z BioActivu Zieloną z Pigwą :-)

Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...

hebrata i yerba mate Wysłany: 2016-02-25 17:56

Ostatnio przekonałam się do yerba mate - polecam tę z firmy Loyd's o smaku grejpfrut & pigwa. Z tej samej firmy dobra jest też hebrata czarna jagodowo-jeżynowa.

Nie marudź, bo cyckiem walnę.

Login

Password

Załóż konto / Odzyskaj hasło