Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Herbata.... Strona: 22

Wysłany: 2010-02-20 11:32

[quote:bde961c4ed="rozbit"]W Tesco na Serbskiej jest sklep z herbatą[/quote:bde961c4ed]

W życiu bym nie pomyślała. O.o

Dzięki za namiary, niebawem się tam przejdę. :)


"Mit Worten läßt sich trefflich streiten."


Wysłany: 2010-07-25 13:20

Odkryłem jakiś czas temu Teekanne Zen-Chai. Zielona z dodatkami, zdaje sie ze mango i cytryna ale smak jest dosc unikalny. Polecam.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2010-07-25 13:36

Na urodziny swojej siostrze kupiłam herbatę w liściach o smaku pina colady[ona uwielbia herbaty,zwłaszcza w tropikalnych smakach].Jej bardzo przypadła do gustu,a mi tym bardziej,heheh.


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-07-25 13:39

Lubię herbatę :P


Jestem inny bo myślę,wierzę w siebie i słucham siebie, inni ludzię nie myślą i wolą słuchac innych


Wysłany: 2010-11-22 16:40

Madua (Bicz)
Madua
Posty: 90
Białystok

Bez herbaty nie ma początku dnia. Dzień się nie rozpoczyna. Tak samo jak i się nie kończy bez herbaty. Wtedy jest tylko przestrzeń czasu, bez smaku.
Poranny papieros musi być połączony z poranną, czarną herbatą.
A jeśli chodzi o moją ulubioną to zdecydowanie herbata czerwona z grejpfrutem


"You are what you create... ... you create what you are",


Wysłany: 2010-11-22 17:07

Herbata dobra rzecz :) . Bardzo lubię zieloną liściastą. Zwykle wysypuję płaską łyżeczkę listków na sitko i zalewam wrzątkiem kubek na jakieś 15 minut (próbowałem wcześniej według pudełka (3 minuty), ale w efekcie otrzymany roztwór ledwo co smakował herbatą). Można również po prostu zalać listki, tylko trzeba uważać ile się ich sypie - zdarzało się, że po rozwinięciu zajmowały pół kubka. Kiedyś spróbowałem zielonej herbaty z ryżem. Nie pamiętam, jak to się nazywało, ale dobre było :) .

Inną herbatą, którą lubię, jest Yerba Mate - herbata z ostrokrzewu paragwajskiego :) . Ponoć ma uspokajać, wspomagać odchudzanie i takie tam. Płaska łyżeczka na kubek i zalewam wrzątkiem, po czym czekam, aż listki poopadają. No, chyba, że z sitkiem, to wtedy koło 15 minut.

Inną wartą wspomnienia jest afrykański Roiboos. Ponoć dobra jest na przeziębienia - tak akurat na tę porę roku :) . Roiboos lepiej parzyć z sitkiem, albo w woreczkach - przy parzeniu przez zalanie ziół przy powierzchni pływa masa kłaczków, które ni cholery nie chcą opaść...

Oprócz tego - herbaty owocowe. Dzika róża, owoce leśne, malinowa... Dobre są.

Ze zwykłych, czarnych - Dimah jest dobry, ale rzadko można to dostać. Zwykle zostaje wybór Tetley albo Lipton.



Wysłany: 2010-11-22 17:27

Z Dilmah są też dobre smakowe herbaty-moim hitem jest wanilia[przy pochmurnej pogodzie idealne].:)
A robicie 'eksperymenty' z herbatami? Bo np.kombinuję czarną herbatę parzoną na średnio mocną[polecam tu Lipton]+ 2 plasterki imbiru i do osłody łyżeczka miodu.I przyznam się,że świetnie smakuje.


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-11-22 18:33

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

Teraz pije napój herbaciany o malinowym smaku.


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Wysłany: 2010-11-22 19:55

Hm,jedynie do kawy dodaję cynamon.A spróbuję kiedyś z herbatą.
P.S.dzięki za pomysł


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-11-22 23:47

Ja uwielbiam herbatę z imbirem swietnie wpływa na odporosć poprawia humor i rozgrzewa...warto spróbowac też w zimne jesienne wieczory herbaty żurawinowej z dodatkiem dwóch łyżeczek miodu


Patrz prosto w oczy i czytaj z nich jak z otwartej księgi ...


Wysłany: 2010-11-23 00:00

[quote:488cbf49b5="Madua"]Bez herbaty nie ma początku dnia. Dzień się nie rozpoczyna. Tak samo jak i się nie kończy bez herbaty. Wtedy jest tylko przestrzeń czasu, bez smaku.
Poranny papieros musi być połączony z poranną, czarną herbatą.
A jeśli chodzi o moją ulubioną to zdecydowanie herbata czerwona z grejpfrutem [/quote:488cbf49b5]
To samo mozna o kawie...


Niepuszczone baki cofaja sie do mozgu i stad sie biora posrane pomysly... :P


Wysłany: 2010-11-25 00:04

SolitaryAngel (Bicz)
SolitaryAngel
Posty: 557
Zachodniopomprskie

[quote:015d56e130="Vika"]Z owocowych herbat lubię żurawinową. [/quote:015d56e130]

Ja owocówki rzadko pijam ale jak już się tak wydarzy to wybór pada na miętową z dziką różą oraz domieszką miodu pszczelego.
a żurawinę mimo jej dość intensywnego smaku polecam w formie dżemu


Non interest, quid morbum faciat, sed quid tollat


Wysłany: 2010-11-25 08:31

Najlepsza zwykła herbatka z cytrynką i miodem :)


"Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie nie jest mi obce"


Wysłany: 2010-11-25 14:00

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

[quote:cc76f36523="icarious"]Najlepsza zwykła herbatka z cytrynką i miodem :)[/quote:cc76f36523]

Czyli w sam raz na przeziębienie .


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Wysłany: 2010-11-25 14:06

Ja uwielbiam i polecam herbatę Vitax jest żurawina z acerolą mega pychota :)


Nie masz po co żyć żyj innym na złość


Wysłany: 2010-11-25 15:15

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

A herbatę z mlekiem ?


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Wysłany: 2010-11-25 15:22

herbate z pradem


Chwytac chwile ?


Wysłany: 2010-11-25 15:28

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

a z cukrem? ... heh.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2010-11-25 17:15

profan (Bicz)
profan
Posty: 22
Inowrocław

Nie wiem, czy przypadkiem nie pasowało by to bardziej do wątku o alkoholu, ale zwykła, niezbyt mocna, letnia i posłodzona (ok. 2 łyżeczki cukru na szklankę) herbata w proporcji 1:1 z leśnym dzbanem wprowadza nowy wymiar w raczeniu się obiema tymi "używkami" xD


"Istnieją dwie nieskończoności - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata, nie mam pewności." A.E. / "Jeśli wystarczająco często powtórzysz kłamstwo, stanie się ono prawdą." J.G.


Wysłany: 2010-11-25 17:27

herbata z rumem to dopiero rozgrzewa:)


Chwytac chwile ?


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło