Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Herbata.... Strona: 19

Wysłany: 2009-02-22 12:45

Grejphrut? Hmmm. Czerwony? :)
Z owocowych kiedyś przypadkiem wzięłam od mamy ananasową - pyszna. Na przeczyszczenie :?
O czyn nie miałam pojęcia. Ale teraz już jej nie produkują chyba.

Zaraz cały światopogląd - idzimy na całość - wszechświat :lol:


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-02-22 13:15

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

Tak, czerwony. Sprawdziłam - herbatka firmy bio-active. Z dodatkiem skrzypu podobno i soku z grejpfruta


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2009-02-22 13:34

Wampgirl napisał(a):


[quote:e18cc49774]A ja reflektuję na czekoladkę Hardkill, przypomnę Ci tą propozycję, jak będziesz bliżej Krakowa [/quote:e18cc49774]

Wampgirl...:) na pewno z przyjemnością przypomnę tobie o mojej propozycji jeśli będę w okolicach Krakowa... :wink: będę o tym pamiętać...:) .nio... herbatka tak...bardzo lubię herbatki owocowe...^_^


[img:e18cc49774]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:e18cc49774]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-02-22 14:39

A bio-active to czasem nie produkuje takich herbatek wspomagających odchudzanie? Czy to ta firma co robi różne, typu na podwyższenie libido, obniżenie ciśnienia itp?
Grejphruta wolę akurat "surowego".
Ta o której mówisz to z serii "magic fruits" a skrzyp niby na cere pomaga i włosy - wątpie.
Mam to w szafie herbaciano-kawowo-przyprawowej.


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-02-22 15:59

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

No mniej więcej. Ale o tych rzekomo podnoszących libido itp. - nie słyszałam. Skrzyp, skrzypem - nie zauważyłam, żeby komuś pomógł, zwłaszcza w śladowych ilościach zawartych w herbacie. Teraz popijam roiboos limetkową.


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2009-02-22 18:53

Są takie różne z niby różnymi działaniami.
I podejrzewam, że żadna nie daje efektów.
Co najwyżej efekt placebo.


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-02-22 22:49

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

Ale smakowo niezłe, a w herbatach głównie o to chodzi


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2009-02-25 11:30

Moja kochana Dobra Dusza spod Lublina wyposażyła mnie w dwie pyszne herbaty, za chwilę w moim kubku pojawi się Płatek Śniegu 8)


Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Zbliżam się ku nieśmiertelności.


Wysłany: 2009-02-25 14:00

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

To ja też chcę taką "Dobrą Duszę", tylko spod Krakowa.


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2009-04-06 19:31

teekanne - irish cream, moja ulubiona :D


Prawda jest córą czasu poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności.


Wysłany: 2009-04-06 19:37

Wampgirl napisał(a):

[quote:d71ea64e32]To ja też chcę taką "Dobrą Duszę", tylko spod Krakowa.[/quote:d71ea64e32]

A ze Szczecina może być.... :wink: XD

[img:d71ea64e32]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:d71ea64e32]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-04-06 23:05

SolitaryAngel (Bicz)
SolitaryAngel
Posty: 557
Zachodniopomprskie

Dzisiaj miałem okazję wypić prawdziwą Góralską herbatkę z dodatkiem śliwowicy... Dość mocna :P


Non interest, quid morbum faciat, sed quid tollat


Wysłany: 2009-04-07 18:06

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

Chętnie pozbędę się robisoos limonkowowej. Jakieś 6zł z przesyłką. Kupiona w Niemczech za 3,80 euro za 100g. Zostało ok. 45 g, jest bardzo wydajna. Cholernie źle mi się kojarzy ta herbata, pragnę się jej pozbyć. Reflektuje ktoś ? :P


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2009-04-08 05:17

[quote:7a9560fca9="thistle89"]Są takie różne z niby różnymi działaniami.
I podejrzewam, że żadna nie daje efektów.
Co najwyżej efekt placebo.[/quote:7a9560fca9]

Cóż, część herbat (naparów, krzewów) może podnosić ciśnienie krwi. Można to wtedy interpretować jako podwyższone libido (o ile libido rozumieć w kategoriach fizjologicznych a nie psychologicznych).


Wszystkim, którzy nie mogą myśleć nie myśląc zarazem, czym jest człowiek, który myśli, tym wszystkim lewicowym i lewackim formom refleksji można przeciwstawić tylko filozoficzny śmiech - to znaczy, po części przynajmniej, milczący. (Foucault)


Wysłany: 2009-04-08 11:58

A ja najbardziej lubię klasycznego Earl Greya 8) choć od czasu do czasu miło jest wypić coś ciekawszego w smaku i bardziej różnorodnego. Dilmah i Teakanne mają dobre herbaty smakowe...hym.
Lubię też zapodać sobie herbatę miętową. I wcale nie wtedy gdy mam zgagę ;]


"psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie"


Wysłany: 2009-04-08 14:27

Mięta, mięta, mięta... mięta. Czasami zwykła z biedroneksu. Moje gusta herbaciane są beznadziejne nie licząc mięty, bo i mięta rządzi.


Co nas nie zabije, to nas sponiewiera.


Wysłany: 2009-04-08 17:08

Zielona sliwkowa... niesposob teraz dostac jej nigdzie
poza tym kazda dobra:)


Obojetna mi byla mych ofiar udreka


Wysłany: 2009-04-08 17:22

[quote:9794d3b84f="FreddyKruger"]Mięta, mięta, mięta... mięta. Czasami zwykła z biedroneksu. Moje gusta herbaciane są beznadziejne nie licząc mięty, bo i mięta rządzi.[/quote:9794d3b84f]

Miętowa ze sklepu?! Zniewaga! Weż ja Ci przyśle normalną - swojską, wiejską, już wysuszona. Nawet nie wiem jak kupna smakuje :/


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-04-08 18:16

A piłem i prawdziwą, ale chętnie skorzystam.


Co nas nie zabije, to nas sponiewiera.


Wysłany: 2009-04-08 18:25

Dawaj adres na priv :twisted: Ja tam zajada i Ci sparza ta arbata :wink: Eh ta moja uboga kaszubszczyzna :/


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło