Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Zaelot Cult w Blood Harvest Records

Zaelot Cult, Blood Harvest Records, metal, death metal, Karmenian Crypt

Blood Harvest Records ogłasza, iż data premiery debiutanckiej EP'ki Zealot Cult ustalono na 24 października. "Karmenian Crypt" ukaże się na dwunastocalowym winylu. Wcześniej, wiosną tego roku, ukazało się nakładem kapeli jako kompakt. Muzyka to głównie death metalowy rdzeń, który ten irlandzki kwartet wzmacnia, nawiązując silnie do florydyjskiej sceny spod znaku wczesnego katalogu Roadrunner Records/RC Records. 

Do tego czyni z tej muzyki szeroką, wielopłaszczyznową twórczość, ich kompozycja unoszą się i opadają, prowadzą słuchacza po mrocznych i powolnych zaułkach, stając się przy tym szybko zapadającymi w pamięć. O ile więc wpływy Pestilence, Death, Morbid Angel czy przede wszystkim Obituary są tutaj wyraźnie słyszalne, o tyle trzy numery zawarte na tym krążku nawiązują do o wiele szerszego dziedzictwa. Dodatkowo, nadchodzący album zespołu zapowiada się jeszcze bardziej majestatycznie i ukaże się nakładem Blood Harvest Records.

Sam zespół oświadcza: "Zealot Cult jest dumne z tego, iż „Karmenian Crypt” ukaże się ekskluzywnie jako winyl w Blood Harvest Records. Jesteśmy również dumni, że podpisaliśmy ekskluzywny kontrakt z tym labelem i że jesteśmy obecnie w jednej wytwórni z kapelami, których zawsze byliśmy fanami. Obecnie ostro pracujemy nad nowym materiałem, specjalnie na nasz debiutancki krążek. Jeszcze w tym roku planujemy wejść do studio. Death Metal!"

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły