Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

X-Fusion - Thorn In My Flesh

Minęły dwa lata od ostatniego albumu X-Fusion. To całkiem sporo biorąc pod uwagę, że cykl wydawniczy projektów elektronicznych to kilka płyt rocznie plus setki wersji specjalnych, singli dem remiksów i Bóg wie czego jeszcze. Na szczęście Jan L. wie, że ilość jest zwykle zaprzeczeniem jakości, co potwierdza najnowsze jego dziecko - „Thorn In My Flesh”.
Płytka od włożenia do odtwarzacza pozostała tam do samego jej końca. Nowy album nie wprowadza rewolucji, ale pokazuje, że od "Ultima Ratio" udało mu się zebrać nowy unikalny materiał. W klimat wprowadza nas krótkie spokojne intro, które szybko się rozkręca ale to jeszcze nie wszystko jeżeli chodzi o spokój na tej płycie.

Pierwsze trzy utwory: „Stroke By Stroke”, “ Strange New World” oraz „Holy Grail" są jednymi z najlepszych na tym albumie, taki układ utworów decyduje o tym, że większość z nas przesłucha płytę do końca zamiast wywalić ja do kosza po pierwszych dziesięciu sekundach. Nie oznacza to jednak, że dalej jest jakoś gorzej - bynajmniej, płyta trzyma poziom przez cały czas a w dalszej części znajdzie się jeszcze trochę rodzynków. Tempo zwalnia trochę przy „Divine Spite”, dalej mamy mało skomplikowane, ale chwytliwe „Easy to hate” by zwolnić znów nieco przy tytułowym „Thorn In My Flesh” oraz prawdziwie grobowym „Funeral Cortege”. Potem zaczyna rozkręcać się znów aż do kolejnego potencjalnego hitu „Second Sight”, który moim zdaniem spokojnie mógłby kończyć album zamiast niezbyt udanego „Kalt”.

Na płycie nie znajdziemy nowych, unikalnych sampli ani aranżacji, ale za to solidne nowe kompozycje. Wydana została w dwóch wersjach:  jako limitowany digipack formatu DVD z dodatkowymi utworami oraz wydanie tradycyjne. „Thorn In My Flesh” nie jest może kolejnym kamieniem milowym w dziedzinie harsh electro, może nawet przejść bez echa, ale na pewno jest to solidny, samodzielny materiał.

Tracklista:

01. Proem
02. Stroke By Stroke
03. Strange New World    
04. Holy Grail
05. Divine Spite
06. Easy To Hate
07. Thorn In My Flesh
08. Funeral Cortege    
09. Shadow Of Myself
10. Just A Scar
11. Second Sight
12. Odd One Out
13. Kalt
Bonus Tracks (ltd. DVD Digipack)
14 No Way Back
15 Mythomaniac
16 Stroke By Stroke (edit)
17 Syncope (The Sequel)

Wydawca: Scanner (2011)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły