Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Literatura :

Wojciech Lis, Tomasz Godlewski - Jaskinia hałasu

25 września 2012 roku miała swoją premierę książka pt. „Jaskinia Hałasu” – autorstwa Wojciecha Lisa i Tomasza Godlewskiego. To pierwsza w Polsce publikacja na temat rodzimej, podziemnej sceny metalowej. Wydawcą „Jaskini Hałasu” jest poznańskie Wydawnictwo Kagra. Książka "zasługuje na uwagę nie tylko dlatego, że jest pierwszą monograficznie zakrojoną książką o rodzimej scenie muzyki metalowej, ale przede wszystkim dlatego, że pokazuje ze szczegółami mechanizmy animowania nowych zjawisk muzycznych i z muzyką rozmaicie związanych.
Jest to, rzecz jasna, piękny prezent dla fanów, ale przecież nie tylko dla nich. Mamy tu bowiem do czynienia z „gęstym” opisem fenomenu muzycznego undergroundu wraz z całym jego subkulturowym folklorem: estetyką (i antyestetyką) wyglądu, zine’ami, zachowaniem na koncertach, specyfiką klubów muzycznych, przekraczaniem granicy między kulturą spontaniczną a instytucjonalną – wszystko to z pewnością zainteresuje dziennikarzy, socjologów i badaczy kultury".-dr Mirosław Pęczak (kulturoznawca, publicysta „Polityki”). 
"Nie ulega wątpliwości, że to bardzo ciekawa publikacja. Absolutny MUS dla wszystkich zainteresowanych polską sceną podziemną!"-Krzysztof Brankowski (dziennikarz związany m.in., z Na Przełaj, współprowadzący Muzykę Młodych (II Program Polskiego Radia) i Muzyczną Pocztę UKF w radiowej „Trójce”).
Wojciech Lis. Rocznik 76. Mąż Ewy, ojciec Hani. Publikował m.in. w Infernal Death zine, Zaćmieniu Słońca i Oldschool Metal Maniac Mag. Przez ładnych parę lat jednoosobowy wydawca NNCh zine. Autor kilkudziesięciu wywiadów - głównie z muzykami polskich zespołów metalowych. Nie lubi rosołu.
Tomasz Godlewski. Rocznik 69. Mąż Agi, tatusiek Ewy i Mai. Bębniarz i „chłopak” od PR w warszawskiej kapeli Exorcist. Kolekcjoner czarnych precjozów. Pismaczył w zinach Infernal Death, Daily Horror, Jaskinia Hałasu. Obecnie udziela się tylko na Metal Archives. Lubi rosół. 
Komentarze
zsamot : Pozycja zamówiona już u Autora, przez FB. Polecam, bo jest najtaniej! No a...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły