Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

War - Total War

War, Peter Tätgtren, Mikael Hedlund, Hypocrisy, It, All, Ophtalamia, Abruptum, Blackmoon, Dark Funeral, black metal, Total War, Usurper, Mystic Production

War to zespół powołany do życia przez Petera Tätgtrena i Mikaela Hedlunda z Hypocrisy oraz Ita i Alla z Ophtalamii i oczywiście, nie istniejącego już wówczas, Abruptum. Skład uzupełniał Blackmoon, czyli ówczesny gitarzysta Dark Funeral. Za cel mieli zagrać ekstremalny w formie i treści black metal co wyrazili na, wydanej w 1997 roku EPce „Total War”. Materiał ten ukazał się również w splicie z Usurper na kasecie wydanej przez Mystic Production i choć ta wersja jest właśnie w moim posiadaniu, to ze względu, że jest odrębną całością podchodzę do niego oddzielnie.

„We are the sons of Satan, we are the sons of war”. Ten cytat z „The Sons Of War” niech zobrazuje cały przekaz zawarty w tej muzyce. Bo wokół Szatana i wojny kręci się tutaj wszystko. Każda sekunda, każdy dźwięk jest esencją zniszczenia i totalnej zagłady. Gitary są bardzo mroźne, mają doskonałe, katastroficzne brzmienie, podobnie zresztą jak bardzo dobry, krzykliwy wokal Alla. Straszny terror sieje również druzgocząca w obłąkańczym tempie perkusja. Nienawiść, wściekłość i jakiś nieokiełznany szał biją z tego na kilometr. Numery są krótkie i bardzo szybkie, choć zdarzają się i dodające ponurości i beznadziei zwolnienia. Wolniejszy i bardziej marszowy jest "Reapers Of Satan", choć zupełnie nie oznacza to, że jest mniej drastyczny niż cała reszta.

Biorąc to wszystko pod uwagę, tym bardziej docenić należy, że na „Total War” znalazły się dosłownie same hiciory. Co jeden numer to zajebisty. Świetna gra instrumentów, których niesamowity łomot układa się w zabójcze, ale nawet całkiem melodyjne frazy oraz tak samo dobre wokalizy. Każda piosenka ma swój rozpoznawalny tekst, który, mimo dzikiego wrzasku, jest zrozumiały i każdą można sobie po prostu podśpiewywać: „Father Satan take my soul”. Tak, tytuł też jest dobrany wręcz idealnie. Wszystko to razem jest po prostu totalne: „We are the fucking total war!”

Tracklista:

1. Satan
2. I Am Elite
3. Total War
4. The Sons Of War
5. Revenge
6. Reapers Of Satan
7. Satan’s Millenium

Wydawca: Necropolis Records (1997)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły