Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Virgin Snatch

Virgin Snatch - polska grupa thrash metalowa. Zespół powstał w 2001 roku w Krakowie z inicjatywy znanych z występów w grupie Death Sea i Anal Stench gitarzysty Grzegorza "Grysika" Bryły i wokalisty Łukasza "Zielonego" Zielińskiego.
W początkowym okresie działalności grupa skupiła się na określeniu składu, zaś w 2002 roku muzycy zarejestrowali pierwsze nagrania demo. W grupie występował m.in. znany z grupy Walk Away basista Paweł Mąciwoda (obecnie występujący w grupie Scorpions). Wkrótce jego miejsce zajął znany z grupy Acid Drinkers instrumentalista Tomasz "Titus" Pukacki, na perkusji natomiast grał związany z osobą Marka Piekarczyka oraz grupą Złe Psy instrumentalista Jacek "Jacko" Sławeński.

W ustabilizowanym składzie grupa przystąpiła do prac na debiutanckim albumem pt. "S.U.C.K." z gościnnym udziałem znanego z grupy Sceptic gitarzysty Jacka Hiro, występującego w Thy Disease Dariusza "Yanuarego" Stycznia oraz wokalisty grupy Lux Occulta Jarosława "Jaro.Slava" Szubrychta. Wydawnictwo ukazało się 6 grudnia 2003 roku nakładem należącej do "Jacko" wytwórni MILS Music w dystrybucji Mystic Production, promowane podczas koncertów m.in. jako support Rage i Helloween.

W 2004 roku Jacek Hiro został członkiem grupy. W poszerzonym o drugiego gitarzystę składzie zespół wystąpił jako support amerykańskiej grupy thrash metalowej Anthrax. W 2005 roku grupa zrealizowała swój drugi album zatytułowany "Art Of Lying", ponownie wydany nakładem Mystic Production. W rok później (rok 2006) grupę opuścił "Titus", którego zastąpił przyjaciel zespołu - Piotr "Anioł" Wącisz, lider stoner metalowej grupy Corruption.

18 września już w nowym składzie grupa przystąpiła do prac nad trzecim albumem zatytułowanym "In The Name Of Blood". Całość została zrealizowana w białostockim Hertz Studio we współpracy z braćmi Wiesławskimi.

Pod koniec 2006 roku światło dzienne ujrzał 3 album formacji pt. "In The Name Of Blood". Płyta jest zdecydowanie mocniejsza, szybsza i dużo lepiej wyprodukowana niż "Art Of Lying". Widać konkretny kierunek rozwoju zespołu - thrash metal, wzbogacony o charakterystyczny, głęboki growl "Zielonego", przesycony dużą melodyjnością. Dzięki 3 wydawnictu, zespół pozbył się etykiety "polskiego Testamentu".

Na początku lutego grupa przystąpiła do kręcenia pierwszego w swojej karierze teledysku do utworu "Purge My Stain!". W marcu 2007 roku kapela wyruszyła w trasę razem z Hunterem, Frontsidem i Rootwaterem nazwaną Mystic Tour 2007. W grudniu 2007 zespół ruszył w trasę o nazwie Metalfilia jako headliner z zespołami: Jodio Loco Sucio (Hiszpania), Mahavatar (USA), None (Polska), Rasta (Białoruś), Thy Disease (Polska) oraz Metal Safari (Japonia).

W 2008 roku Marcin "Novy" Nowak, basista znany z zespołów Behemoth, Vader i Dies Irae, dołączył do składu Virgin Snatch. Krakowska grupa pożegnała się tym samym z Piotrem "Aniołem" Wąciszem (znanym również z Corruption).

Skład:    

Łukasz "Zielony" Zieliński - wokal
Jacek Hiro - gitara elektryczna
Grzegorz "Grysik" Bryła - gitara elektryczna
Marcin "Novy" Nowak - gitara basowa
Jacek "Jacko" Sławeński - perkusja

Byli członkowie zespołu:  

Tomasz "Oley" Olejnik - wokal
Paweł Mąciwoda-Jastrzębski - gitara basowa
Tomasz "Titus" Pukacki - gitara basowa
Piotr "Anioł" Wącisz - gitara basowa

Dyskografia:

01. S.U.C.K. (2003) 
02. Art Of Lying (2005) 
03. In The Name Of Blood (2006)

Oficjalna strona internetowa: virginsnatch.net
MySpace: www.myspace.com/virginsnatch

Źródło: Wikipedia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły