Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Virgin Snatch - In The Name Of Blood!

Virgin Snatch, kapela thrashmetalowa rodem z Krakowa, ma już na swoim koncie niemałe sukcesy. Supportowała między innymi Helloween i Anthrax. Jak sami mówią, bliżej im do thrash metalu z Bay Area. To chyba wciąż słychać. Wokalista "Zielony" wydziera się zawodowo, jeśli mogę to tak ująć. Potrafi oczywiście zaśpiewać również prosto i czysto, co udowadnia w balladzie "You-Know-Where". Słyszałam już zarzuty - co na tym krążku robi ballada? Odpowiem jednym słowem: ubarwia. Poza tym akurat ta piosenka posiada naprawdę cudowny tekst. W pozostałych utworach Zieliński brzmi za to mocno. Jego wokal nie pozostawia absolutnie nic do życzenia. Genialnie zaśpiewał jak dla mnie w "Purge My Stain!".
Gitarzyści także dali sporo z siebie. Zespół ma już pełnoetatowego basistę, który musi się przecież starać. Ładny wstęp do "Stage Of Fear", równie dobrze jest w kolejnych numerach. Bardzo ciekawie w "Bred To Kill". Album wypełniają solówki na wysokim poziomie. Płyta jest nowocześnie ciężka, za przykład może służyć "Diminished Responsibility". Ciekawa jest również aranżacja "Vote Of No Confidence".
Teksty? Oczywiście polityczne. Póki co, tematów nie brakuje w nadwiślańskim kraju. Dużym plusem jest też dobra okładka płyty.

Całość płyty jest bardzo świeża. To szczególnie cieszy, ponieważ została nagrana dość szybko. Nie jest na szczęście kopią "Art Of Lying". Mocna, brutalna, rytmiczna, energetyczna, stylowa i wykwintna. Zepół zauważalnie rozwinął się od czasów poprzedniego albumu. Tworzą własny thrash metal z elementami death i heavy. Mają swój oryginalny sposób na dobre granie, i udowadniają to. Solidna porcja mocnego, polskiego thrash'u na wysokim poziomie.  Polecam z czystym sumieniem. Oj, będzie się działo na Mystic Tour!

Wydawca: Mystic Production (2006)
Komentarze
KostucH : Wiesz, że ziemniak ściął włosy :?: Mam nadzieje, że kojarzysz o...
dziki : W imieniu elektryków z Electro-Robot pragnę Was zaprosić na ELEKTROWN...
KostucH : Nie no jasne, jakby poszperać w necie to zawsze sie znajdzie jakaś kapela...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły