King Dude
Castle Party 2018
Muzyka :

The Weyers drugim supportem koncertów The Rasmus

The Weyers, The Rasmus, Klogr, alternative rock

The Weyers to dwaj bracia, Adi i Luke Weyermann pochodzący z Zurychu w Szwajcarii. Nazwa zespołu wywodzi się z klasycznych, brytyjskich zespołów sceny rockowej. Jak przyznają sami muzycy – „dla nas język angielski jest elektryzujący, jedyny, który jednocześnie brzmi jak perkusja i gitary.”. Ich muzycznym gatunkiem jest rock, bo tylko on jest w stanie przekazać muzyczną wizję The Weyers. Chętnie miksują rocka z innymi gatunkami muzycznymi – dzięki temu w „Bout Love” słychać dumne wpływy bluesa, a w „So Goog To See You” subtelne odwołania do country.

Luke Weyermann mówi o zespole: “Adi jest mózgiem, ja mięśniami”, odwołując się do symbiozy jaką zachowują w swoim zespole. To doskonałe porównanie, jako, że Adi odpowiada za teksty i wokal w większości piosenek, a Luke wprawia słowa w życie za pomocą swojej perkusji. I chociaż Luke uwielbia w życiu flirtować z surową energią punka, alternatywy i hardrocka, to Adi poprowadził zespół ku subtelniejszym dźwiękom Boba Dylana i odkrywa zupełnie nowe kierunki, w które zabiera go muzyka. Ten prawdziwy bromance zaprezentuje swoje możliwości na dwóch klubowych koncertach, rozgrzewając publiczność przed występem gwiazdy wieczoru – The Rasmus.

Jeden z topowych fińskich kapel eksportowych, zespół The Rasmus, może pochwalić się znakomitą karierą, choć ich sukces międzynarodowy przypieczętowany został dopiero dzięki piątemu albumowi, gdy singel „In The Shadows” stał się hitem na całym świecie.

Przed The Rasmus zagra również włoska kapela, KLOGR. Tuż przed premierą nowego albumu pod tytułem „Keystone” polscy fani będą mieli okazję posłuchać największych utworów Włochów. Ich styl można określić jako alternatywny, progresywny metal, który czerpie pełnymi garściami z dorobku Metalliki, Alice in Chains czy Toola.

The Rasmus

Supporty: KLOGR i The Weyers

12.11.2017 klub Stodoła, Warszawa

14.11.2017 klub Kwadrat, Kraków

Bilety w cenach 99 PLN (miejsca stojące) i 129 PLN (balkon, dostępny wyłącznie w klubie Stodoła).

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły