Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

The Rising Storm - In The Name Of What

The Rising Storm, thrash metal, death metal, Born In Storm, In The Name Of What, groove death metal

The Rising Storm to wielkopolski projekt, który pogrywa sobie już od dwóch lat siejąc thrash/death metalowy zamęt już nie tylko w swoich okolicach. Po zeszłorocznym demie „Born In Storm” przyszła pora na EPkę „In The Name Of What”. Te wydane własnym nakładem pięć numerów pokazuje możliwości zespołu i jego predyspozycje, które, moim zdaniem są wystarczające, aby w przyszłym kroku pokusić się o pełny album.

 

Jest to ciężka muzyka, w której jątrzy się wyraźny posmak groove death metalu. W pewnym momencie „Ravens In The Sky” robi się istna szatkownica, ale riffy często są thrashowe. Jest też trochę melodyjności co uwypuklają także sokówki. Natomiast wokal jest taki krzykliwe zdarty, choć w odpowiednich momentach potrafi też nisko zaryczeć, albo histerycznie wrzasnąć. Oprócz ciężaru jest tu również odpowiednia żywiołowość. Kawałki są energiczne i dają się odróżniać ze względu na wokale. Może nie są to jeszcze jakieś wielkie hity, ale widać, że zespół ma zadatki na konstruowanie ciekawych utworów i ich muzyka nie jest ani nudna ani schematyczna.

Myślę, że The Rising Storm jest zespołem perspektywicznym, który, gdy rozwinie się kompozycyjnie, jest w stanie nagrać świetną płytę. Póki co dokładam cegiełkę do promocji „In The Name Of What” i polecam się zapoznać z tym materiałem.

 

Tracklista:

01. Ravens eat the sky
02. In the name of what?!
03. Better tapout
04. No more victim
05. What's mine?

Wydawca: The Rising Storm (2016)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły