Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Video :

The Cure Łódź Multicam - film stworzony przez fanów

The Cure, The Cure Łódź Multicam, rock, gothic rock, post punk, alternative rock, cold wave

The Cure nie wydali koncertowego DVD już od ponad dekady. Dlatego Polscy fani zespołu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i sami sworzyli film z tego wydarzenia. Kilkaset osób odpowiedziało na pomysł stworzenia wspólnej pamiątki z zeszłorocznego koncertu The Cure. Zebrano łącznie ponad 350GB materiału, a później przez kilka miesięcy trwała staranna selekcja najlepszych fragmentów nagrań i montaż całości. W efekcie powstał Multicam, który wyznaczył nową jakość tego typu „domowym” produkcjom. 

Podczas oglądania czasami trudno uwierzyć, że widzimy obraz tylko ze smartfonów i aparatów cyfrowych, a nie zrealizowany profesjonalnie materiał. Całość dopełnia znakomita ścieżka audio – również nagrana przez fanów. Pierwszą kopię DVD otrzymał wokalista zespołu - Robert Smith. The Cure Łódź Multicam jest niekomercyjnym projektem z koncertu The Cure, który odbył się w łódzkiej Atlas Arenie 20 października 2016 roku, zarejestrowanym podczas ich ogólnoświatowego tournée. 

Film, który od momentu premiery zanotował już prawie 10 000 pobrań, można od dzisiaj obejrzeć za darmo między innymi na polskiej stronie zespołu www.thecure.pl. Jest to doskonała gratka zarówno dla osób, które były na łódzkim koncercie, jak i pozostałych fanów The Cure, które tym razem na niego nie dotarły.

The Cure wystąpią 7 lipca w Londynie, podczas cyklicznej imprezy British Summer Time w Hyde Parku. Będzie to jedyny europejski koncert zespołu, który w tym roku świętować będzie swoje 40-lecie.

The Cure Łódź Multicam

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły