NNHMN
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Tarja Turunen w Polsce

Charyzmatyczna wokalistka, jedna z najważniejszych postaci fińskiego rocka, właścicielka fantastycznego operowego głosu i przede wszystkim źródło największych sukcesów formacji Nightwish, Tarja Turunen tym razem w solowej odsłonie pojawi się 12 maja na jedynym koncercie w warszawskiej Stodole.
Artystka znana przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów, które sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną. Ponad 500.000 fanów uczestniczyło w niezwykłych koncertach zespołu w najdalszych zakątkach naszego globu. Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish zdecydowała się na karierę solową, której owocem jest świąteczny album Henkäys Ikuisuudesta (Breath from Eternity), który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30 000 kopii. Kolejny album Tarji i kolejny ogromny sukces, wydany w listopadzie zeszłego roku krążek ‘My Winter Storm’ już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel ‘I Walk Alone’ od dłuższego czasu okupuje najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech. Tarja na swoich solowych wydawnictwach zdołała zawrzeć niezwykłe emocje i atmosferę znaną z najlepszych krążków Nightwish. Niesamowity, wręcz ekstatyczny sposób śpiewania sprawia, że jej koncerty to wydarzenia, które trudno zapomnieć.

Niezwykły talent artystki został doceniony przez rodzimy przemysł muzyczny, który nominował ją do nagrody Emma, fińskiego odpowiednika Grammy w kategorii Najlepszy Fiński Artysta, natomiast w Niemczech Tarja zdobyła nominację do nagrody Echo, w kategorii najlepszego debiutanta!

Podczas warszawskiego koncertu fani będą mogli usłyszeć nie tylko utwory pochodzące z solowego okresu twórczości artystki, ale również klasyczne kompozycje Nightwish, takie jak ‘Nemo’ czy ‘Passion of the Opera.’ Solowa kariera Tarji rozpoczęła się z niesamowitym impetem, a to dopiero początek! Już w maju będzie się można na własnej skórze doświadczyć wspaniałego, wysublimowanego głosu Tarji.
Komentarze
blashyrk : Ja juz ich nie słucham od bardzo dawna, odkad ta nowa jets w zespole i kale...
Decadence : nie sluchalem Nightwish wlasnie ze względu na Tarje... porazka... k...
Samurai : nie sluchalem Nightwish wlasnie ze względu na Tarje... porazka...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły