Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

lepiej bez Nightwish. Strona: 1

Artykuł: lepiej bez Nightwish

lepiej bez Nightwish Wysłany: 2008-02-28 16:40

Tarja w Polsce! To już wiem,co robię 12 maja,jeżeli rzeczywiście ma ona wystąpić.
No i lepiej,że Tarja występuje teraz solo, pod koniec Nightwish to była jedna wielka "lepsza" komercja,choć i tak miło było sobie posłuchać.



Wysłany: 2008-02-28 16:46

Dla mnie osobiście szkoda, ze odeszła bo nowy skład jest średni.


"I'm not crazy. My reality is just different than yours" Alice in Wonderland "Amor ex oculis oriens in pectus cadit" Szkarłatny Kwiat


Wysłany: 2008-02-28 17:54

Widzę, że nikt tu nie zna pojęcia jakim jest komercja. Nie komercyjne, to jest granie przy ognisku, wiecie? Tylko. A dalej, wydawanie dema itp. to już jest komercja, pozatym - jak niby muzycy mają się utrzymać i mieć co do garka włożyć skoro wg was mieliby nie zarabiać grając? To skąd mają brać kasę i jednocześnie robić to, co lubią? Czy ktokolwiek gadający o komercji się nad tym zastanowił? Nikt. Once jest bardzo dobrą płytą zrobioną z rozmachem i nie widzę tu robienia czegoś dla kasy. Stwórzcie coś lepszego co będzie miało taki klimat. Muzycy Nightwish mają ogromne umiejętności i tego nikt im nie odbierze. A to, że są na listach przebojów, no sorry - inne, starsze zespoły również bywały i co to kogo obchodzi? Rozumiem, że fajne jest podejście typu jakiś zespól jest tru i w ogóle nikt go nie zna, tylko "wybrani", ale bez przesady. Muzyka jest dla ludzi. A przeciwnicy ciężkich brzmień i tak nie zaczną słuchać najsłodszych utworów jakie zrobią NW albo WT czy inne tego typu.

A czy lepiej bez Nightwish? Nie wiem po co w ogóle taki temat... Tarja tworzy inną muzykę, bardzo nastrajającą. A NW to inna para butów, nie można tego porównywać. Myślę, że z płyty na płytę będzie się rozwijać i nie zdziwię się, jeśli jej płyty będą bardziej oczekiwane niż płyty NW. Jestem ciekaw następnych dokonań. A co do historii czemu Tarji nie ma w NW to radzę poczytać powody przez które stało się tak jak się stało. Podpowiem, że zespół to rodzina i jeśli członkowie ze sobą nie rozmawiają to między innymi tak się to kończy.



Wysłany: 2008-02-28 21:51

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

[quote:736aaaef94="Xardas_Czarny"]Widzę, że nikt tu nie zna pojęcia jakim jest komercja. Nie komercyjne, to jest granie przy ognisku, wiecie? Tylko. [/quote:736aaaef94]
Ty nie rozumiesz dzisiejszej zbuntowanej młodzieży, która słucha tylko niekomercyjnej muzyki, najlepiej nagranej gdzieś w jakims studiu zrobionym w piwnicy. Bo to się sprzedaje nie jest już trÓ ...
Ja po litanii typu nie słucham czegoś tam, bo jest komercyjne (15 minut wymieniania zespołów)zafundowanego mi przez znajomą mam uraz do słowa komercja.

A co do Tarji to w sumie chętnie bym się przejechała, ale 3 dni przed ustną z polaka to ja zacznę opracowywac temat


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2008-02-28 23:22

Nemezis666 (Diabolista)
Nemezis666
Posty: 51
Bydgoszcz / Toruń

Kochałam stary Nightwish... nie dlatego że był mniej "komercyjny" ale dlatego, że był wyjątkowy. Płyta 'Once' nie jest zła, ale po tym co zespół zaprezentował na 'Oceanborn' i 'Wishmaster' trudno się nią zachwycać.
Co do solowej twórczości Tarji - nie podoba mi się. Na jej odejściu stracił nie tylko zespół, ale także ona sama. Może kiedyś znajdzie dobrego kompozytora dla swoich utworów i nagra coś lepszego. Póki co, szkoda że taki głos się marnuje.


If life is a dream be afraid to wake up... You would wish to sleep again


Wysłany: 2008-02-28 23:58

Z tym, że ona nie odeszła ale została wyrzucona za brak kontaktów z zepołem przez ostatni rok wspólnej działalności + za nie przychodzenie na próby, nigdy na żadnej nie była + za jej słowa, które miała wypowiedzieć, coś w stylu, że NW to tylko dla niej epizod i że i tak odejdzie sama. Tak twierdził lider zespołu, ale prawdy nigdy się nie dowiemy.



Wysłany: 2008-02-29 06:18

Widzę, że nikt Ty nie rozumiesz dzisiejszej zbuntowanej młodzieży, która słucha tylko niekomercyjnej muzyki, najlepiej nagranej gdzieś w jakims studiu zrobionym w piwnicy. Bo to się sprzedaje nie jest już trÓ ...


Calkiem trafne stwierdzenie. Tyle,że odnosi się do metali,takich zaciętych,którzy chcą pokazac innym i sobie,że są prawdziwymi dziećmi ciemności, a komercja (o której tu tak ladnie jest mowa) to ble i fuj,

Wogóle temat komercji jest zbyt rozległy i zbyt często powtarzany,więc debeatowanie nad tym może doprowadzic tylko do kłutni,gdyż co jest komercyjne,a co nie zależy od naszego indywidualnego podejścia,to tak jak jeden lubi truskawki,a drugi nie.



Wysłany: 2008-02-29 11:51

Nemezis666 (Diabolista)
Nemezis666
Posty: 51
Bydgoszcz / Toruń

[quote:c70d5cd794="Xardas_Czarny"]Z tym, że ona nie odeszła ale została wyrzucona za brak kontaktów z zepołem przez ostatni rok wspólnej działalności + za nie przychodzenie na próby, nigdy na żadnej nie była + za jej słowa, które miała wypowiedzieć, coś w stylu, że NW to tylko dla niej epizod i że i tak odejdzie sama. Tak twierdził lider zespołu, ale prawdy nigdy się nie dowiemy.[/quote:c70d5cd794]
To była oficjalna wersja lidera zespołu. Tarja napisała jednak list do fanów, w którym przedstawiła całą sytuację z nieco innej strony... Zawsze prawda leży pośrodku. Niestety często tak jest, że zespoły rozpadają się, bo muzycy nie mogą się dogadać, mają różne wizje dalszej twórczości. Jednym to wychodzi na korzyść, innym nie...


If life is a dream be afraid to wake up... You would wish to sleep again


Wysłany: 2008-02-29 13:53

Wiecie co mnie doprowadza do szewskiej pasji? Ostatnio byłam prawie że zmieszana z błotem bo śmiałam użyć słowa "komercja". A pierwsze co wchodząc na ten temat zauważyłam te oto właśnie słowo^^


"I'm not crazy. My reality is just different than yours" Alice in Wonderland "Amor ex oculis oriens in pectus cadit" Szkarłatny Kwiat


Re: ave Wysłany: 2008-03-03 12:06

Tarja u nas rewelacja.zgadzam się z większością mojich znajomych że Nightwish bez niej to nie to samo :x


A kto umarł ten nie żyje


Wysłany: 2008-03-25 19:42

komercja hmm.. jak ktoś zauważył wcześniej, wszystko, co leci w tv nie może być tró. Ludzie, wyjdzcie z poziemi!! To, co piękne, też może być znane! Ja jestem za starym Nightwishem i My Winter Storm. Damned&Divine... piękne.. syrenie głosy.. jestem zaczarowana, jak Odyseusz.



Wysłany: 2008-03-26 08:21

dlaczego niektórzy nie mogą zrozumieć, że wszystko co wybija się wyżej niż "osiedlowe podwórko" jest komercyjne! teledyski, kontrakt płytowy, oficjalna trasa koncertowa, radio, telewizja... to wszystko już jest komercja!
solowa płyta Tarji jest genialna, jak dla mnie. pokazała, ze potrafi sobie poradzić sama, wbrew temu co o niej mówili "koledzy" z zespołu. zawsze będę też za starym Nightwish'em, bo z wokalem Tarji był to świetny zespół. a teraz? nie chce nikogo obrażać, komu się "Dark Passion Play" podoba... mnie się zwyczajnie nie. wokal Anette nie pasuje mi do muzyki i tyle. ale nie wykluczam, że może się ta płyta podobać, bo jest bardzo przebojowa i technicznie dobre.
o gustach sie nie dyskutuje :)


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2008-03-26 10:47

LadySavage (Anciliae)
LadySavage
Posty: 67
Bytom / Poznan / Saasenheim ( Francja...

A po co kolejne forum o takim samym wydzwieku tylko innym tytule !! to sie juz powoli robi nudne wiecie !! ja mam pomysl !! zeby zakazac przez jakis czas na ten temat pisac !! sa dwie grupy ci ktorym sie podoba nowa wokalistka i ci ktorym sie podoba Tarja no i trudno


Niebianska Krolowo wszystko mi jedno, Zabierz mnie stad. Jestem umarla dla swiata [ ... ] Tutaj troszcze sie jedynie o martwe ogrody [ ... ] To cena jaka place za dar posiadania marzen [ ... ] Nightwish


Wysłany: 2008-03-26 12:28

Bo fora już takie są. A od pilnowania porządku jest administracja/moderatorzy.

Znam tylko małe próbki nowej twórczości Tarji, nie mam im nic do zarzucenia, było by świetnie gdyby był to tylko solowy projekt na boku.Ale tak, żal starego Nightwish'a który jednak bardziej mi podchodził.

Bym też napisał co myślę o komercji, ale po co?



Wysłany: 2008-03-31 21:10

[quote:d2488f4752="40i4"]Bo fora już takie są. A od pilnowania porządku jest administracja/moderatorzy[/quote:d2488f4752]

exactly;]


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2008-03-31 22:55

Samurai (Anciliae)
Samurai
Posty: 282
Dąbrowa Górnicza

nie sluchalem Nightwish wlasnie ze względu na Tarje... porazka...


"umysł jest jak spadochron, działa tylko wtedy gdy jest otwarty"


Wysłany: 2008-04-01 08:20

[quote:87091b83aa="Samurai"]nie sluchalem Nightwish wlasnie ze względu na Tarje... porazka...[/quote:87091b83aa]

kwestia gustu :)
ja Tarję podziwialam zawsze i nadal jestem pod wrażeniem jej głosu:) na koncert do Wa-wy też się wybiore:)


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2008-04-13 22:08

Ja juz ich nie słucham od bardzo dawna, odkad ta nowa jets w zespole i kaleczy uszy (nie tylko moje) to zaprzestałem całkiem słuchania ich muzyki..



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło