Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Steven Wilson wystąpi we Wrocławiu

Steven Wilson, Porcupine Tree, rock, progressive rock, To The Bone

Steven Wilson - lider zespołu Porcupine Tree, a także solista, kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent muzyczny wystąpi 12 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu. To będzie koncert z dużą ilością elektronicznego brzmienia podanego z iście rockowym pazurem. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM. Steven Wilson to niekwestionowana ikona współczesnego rocka progresywnego i jeden z najważniejszych niezależnych brytyjskich artystów ostatnich lat. 

Jako założyciel i stały członek zespołu Porcupine Tree odnosił sukcesy i zebrał grono oddanych fanów już w latach 90. W 2008 roku na rynku ukazała się pierwsza solowa płyta artysty, "Insurgentes", którą Wilson zapoczątkował nowy rozdział w swojej karierze. Najnowsze dzieło muzyka, płyta "To The Bone", jest piątym solowym albumem Wilsona i następcą świetnie przyjętego przez słuchaczy i krytyków albumu "Hand. Cannot. Erase" z 2015 roku. Na płycie znalazło się 11 nowych utworów, w których muzyk odważnie miesza style i brzmienia - motorykę futurystycznego rocka, patos progrockowych hymnów, indie disco, kosmiczne przestrzenie i przejmujący śpiew gitar. "To The Bone" to album będący ukłonem w stronę ambitnego, progresywnego popu z czasów młodości Stevena, dzieł takich jak So Petera Gabriela, Colour of Spring Talk Talk czy Seeds of Love Tears for Fears. 

Przez 30 lat aktywności muzycznej Steven Wilson nagrał ponad setkę albumów z różnymi zespołami i uczestniczył w powstaniu kilkudziesięciu wydawnictw płytowych utrzymanych w bardzo zróżnicowanej stylistyce. Cząstkę tych dokonań będziemy mogli usłyszeć na koncercie, który odbędzie się 12 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu. Bilety, w tym także specjalne – kolekcjonerskie - już w sprzedaży.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły