Killing Joke
Ohlsson
Recenzje :

Spaceslug - Time Travel Dilemma

Spaceslug, Time Travel Dilemma, stoner,

Właśnie trafiłem na reklamę napoju (dla rozwiania wątpliwości: można go pić za kółkiem i ma nazwę jednego z gatunków drapieżnika), która stara się nakłonić swoich "targerian" do wspomagania się właściwościami z tej puszeczki przy wylewaniu siódmych potów. Najpierw jedna puszeczka za zdrowie szefa w korporacji, a potem druga puszeczka na siłowni lub na ekstremalnych eskapadach sportowych. Czemu o tym wspominam? Chyba dlatego, że z wiekiem i postępem łysienia coraz bardziej mnie to drażni. 

Ta ciągła gonitwa za kasą, udowadnianie sobie ile jestem wart i usilne przekraczanie granic, które inni przekroczyli już setki razy. Odnosi się to niestety do każdego aspektu naszego funkcjonowania. Także do muzyki. Ciągle poszukujemy nowości, płyt przekraczających gatunki bez względu na to, czy podano je w strawnej formie, czy po każdym przesłuchaniu mamy nieodpartą potrzebę wydalenia z siebie wszystkiego, ale męczymy się bo inni mówią, że dobre.

Na szczęście nie wszyscy podążają tą drogą. Twórcy stonerowych brzmień od dawna wiedzą, że w ich podgatunku wszystko zostało już nagrane i teraz chodzi o to, by co najwyżej poukładać i dopieścić wszystkie elementy. Spaceslug stworzył znakomity materiał, bazujący na wytartych schematach, ale z tak dopracowanymi szczegółami, że aż chce się słuchać, słuchać i słuchać. Leniwy, pustynny podkład gitarowy, płynące nienachalnie melodie zapadające w pamięć i znakomite wokale, które urzekły mnie już od pierwszego przesłuchania "Time Travel Dilemma". No może jeszcze ten unoszący się nad całością duch Laynea Staleya dopełnia te blisko trzy kwadranse znakomitego, rasowego stonera. Speceslug trafił u mnie na swój czas. Cały świat się zieleni, ludzie zaczynają zbierać się w gromady, biesiadują na wolnym powietrzu z buteleczką czegoś mocniejszego w dłoni i zapuszczają się w zieleń. Jeśli kiedyś w trakcie takiej biesiady stwierdzicie, że to co spożyliście nie przeniosło was w oczekiwany stan błogiego relaksu wspomóżcie się "Time Travel Dilemma".

Ocena: 10/10

Tracklista:

01. Osiris,

02. Living the Eternal Now,

03. The Great Pylon Collider,

04. Parahorizon,

05. What Falls is Fallen,

06. Time Travel Dilemma.

Wydane przez zespół (2017)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły