Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Inne :

Soundedit ’19 – Wystawa Hej, hej to tylko rock‘n’roll! w Chorzowie

Soundedit ’19, Hej, hej to tylko rock‘n’roll!, wystawa, sztuka, Soundedit 2019, Jo Mirowski

Wernisaż wystawy Jo Mirowskiego „Hej, hej to tylko rock‘n’roll!” odbędzie się w piątek, 10 maja o godz. 18:00. Miejsce to Chorzowskie Centrum Kultury – Galeria Antresola. Wystawa jest jednym z punktów programu Chorzów Vinyl Festiwal. To wiosenne święto przeznaczone dla miłośników płyty winylowej. Organizatorzy już trzeci raz zapraszają do odwiedzin na Śląsku. 

W tym roku impreza prezentuje niezwykle bogaty, urozmaicony program, m.in.: wielka giełda płytowa, wyjątkowe koncerty (SBB gra „Welcome”, kameralna Aga Zaryan, Smolik + Kev) oraz… Loty balonem z gramofonami na pokładzie.

Jo Mirowski urodził się w Yorkshire na północy Anglii. Jego rodzice pochodzą z Polski, on sam obecnie mieszka w Londynie. Od najmłodszych lat Jo interesował się sztuką, spędzając w dzieciństwie niezliczoną ilość godzin na rysowaniu i malowaniu. Po ukończeniu szkoły przebywał pięć lat na studiach, ukończył kierunek „Sztuka i design”.

Jego pierwszą poważną pracą była agencja reklamowa Newton & Godin, gdzie pełnił rolę wizjonera i projektanta takich marek jak: Fiat, Sony, Moulinex. Mimo zdobycia cennego doświadczenia w pracy dla wspomnianych firm, Mirowski czuł się w środowisku agencji nieco ograniczony. Jego ambicją było działanie w przemyśle muzycznym. Po dwóch latach w Newton & Godin otrzymał stanowisko dyrektora artystycznego w wytwórni Polydor Records UK.

- "Wystawa „Hej, hej to tylko rock‘n’roll!” miała swoją premierę podczas X edycji Festiwalu Soundedit w Łodzi. Udało nam się zaprosić wybitnego projektanta i to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Prace Jo Mirowskiego, on sam również, wzbudziły ogromne zainteresowanie mediów i fanów. Cieszę się, że nasz pomysł udaje się przenieść do innego miasta" – mówi Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit.

Prace, jakie zostaną zaprezentowane na wystawie, to wybrany przez artystę przegląd okładek, reklam, koncepcji i grafik, które Jo zaprojektował podczas swojej długiej i błyskotliwej kariery. Wernisaż wystawy Jo Mirowskiego „Hej, hej to tylko rock‘n’roll!” odbędzie się w piątek, 10 maja o godz. 18:00. Miejsce to Chorzowskie Centrum Kultury – Galeria Antresola, ul. Sienkiewicza 3, wstęp wolny.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły