Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Skuggeheim - Vinterrikets Konge

Skuggeheim, Thor Helgesen, Infamroth, Throne Of Katharsis, black metal, Vinterrikets Konge, Fossbrenna Creations, Daudings Gjenklang

Skuggeheim to solowy projekt, którego twórcą jest Thor Helgesen, najbardziej znany jako Infamroth z Throne Of Katharsis. Prezentuje on tu bardzo surowy i garażowy w brzmieniu black metal, który po raz pierwszy ujawnił na kasetowym demie „Vinterrikets Konge” wydanym w 2007 roku przez Fossbrenna Creations, a następnie w 2010 przez Daudings Gjenklang. Ja mam i opisuję tą pierwszą wersję.

Już jednostronnie kserowana okładka pokazuje, że Skuggeheim pragnie pozostać w głębokim podziemiu i nie zamierza rozpieszczać stylistyką. Podobnie rzecz ma się z muzyką, której wrodzona obskurność dodatkowo podkreślana jest bardzo słabą jakością nagrań. Momentami kaseta trzeszczy tak, że nie da się jej słuchać, a tam gdzie się da, autor dba, aby też nie było przyjemnie. Na słuchacza spadają ostre, mroźne riffy i kłujący skrzekliwy wokal, choć są tu też fragmenty akustyczne i klawiszowe, a nawet całe instrumentalne utwory. Mimo to, jest to ekstremalny i nienawistny przekaz, ubrany w bardzo bezpośrednią i prymitywną formę wyrazu.

Po dogłębnym wsłuchaniu się można wyłapać sunące black metalowe pasaże i poczuć zakutą w nich piwniczną atmosferę, ale trzeba liczyć się z amatorskim poziomem jaki osiąga się na nagraniach z próby.

Tracklista:

1. Med Slipte Oekser 
2. Vinterrikets Konge 
3. Symboler i Snoe 
4. Avgrunnen 
5. Ulvene Drar 
6. Doedens Mellomakt

Wydawca: Fossbrenna Creations (2007)

Ocena szkolna: 2

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły