Wracać wciąż do domu Le Guin
Amphi Festival 2020
Recenzje :

Sixth Dimension - Trauma

thrash metal, Sixth Dimension, Trauma

Thrash metalowy Sixth Dimension pochodzi z czeskiego Mostu i istnieje od 2002 roku. Najpierw wydali demo, potem album, a obecnie promują drugą z kolei EPkę pod tytułem „Trauma”. Zespół na zdjęciu prezentuje się okazale i widać, że panowie lata pierwszej młodości mają już dawno za sobą. Tym bardziej dziwi więc fakt, że muzycznie przędą naprawdę cieniutko.

 

Same riffy gitarowe może nie są takie złe i jest sporo ostrych thrashowych fragmentów i solówek. Czasem też fajnie zgrywa się to z perkusją. Problem w tym, że do tego jest słabe, płaskie i suche brzmienie, a co najgorsze, fatalny wokal, który sprawia, że nie da się tego słuchać. Właściwie, jak kończy się intro, to już po pierwszych sekundach więdną uszy. Wokalista stara się jakoś skrzeczeć, ale wychodzi to beznadziejnie. Nie ma w tym ani melodyki, ani głębi, ani brutalności, ani niczego. Tylko takie prawie mówione charczenie i to po czesku.

Kompozycyjnie też nie ma tu niczego ciekawego, no bo z takim wokalistą trudno ułożyć jakąś fajną piosenkę. Zespołowi brakuje mocy i nawet lepsze zagrywki, które tu są, nie robią wrażenia ze względu na brzmienie. Ogólnie słabizna i materiał do poprawki.

 

Tracklista:

01. Intro

02. Trauma

03. Otroci Prohnilosti Systému

04. Śest Stop Pod Zem

05. Ćerná Dira

06. Praporućik Kotrmeletz

Wydawca: Sixth Dimension (2016)

Ocena szkolna: 3

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły