Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Sinergy - Beware The Heavens

Sinergy, Children Of Bodom, In Flames, Arch Enemy, Witchery, Ancient, Sharlee D’Angelo, Ronny Milianowicz, Alexi Laiho, Jesper Strömblad, Kimberly Goss, Beware The Heavens, power metal

„Potęgą Waszych połączonych mocy jestem ja – Kapitan Planeta”. Proekologiczny superbohater składał się w z ziemi, ognia, wiatru, wody i serca, tak jak Sinergy składało się z Children Of Bodom, In Flames, Arch Enemy, Witchery i Ancient. Bo gdy ziemią jest Sharlee D’Angelo, ogniem Ronny Milianowicz, wiatrem i wodą Alexi Laiho i Jesper Strömblad, a sercem Kimberly Goss to Ziemia musi być bezpieczna, a problem pojawia się gdzie indziej: „Beware The Heavens”.

Taki tytuł nosi pierwsza płyta Sinergy, która okazała się być power metalowym dopieszczeniem naszej zagrożonej zagładą planety. Mamy tu więc i porywczą przebojowość „Venomous Vixens”, a także numeru tytułowego, niebiańską symfoniczność „The Fourth World”, rycerski triumfalizm wojowniczej księżniczki Xeny w „The Warrior Princess, zawoalowane piękno balladowego „Razor Blade Salvation”, ponętny instrumentalizm wiolonczelinowego „Born Unto Fire And Passion” i gitarowego „Pulsation” oraz niewymuszony ciężar „Swarmed”. Czyli wszystko co tylko można sobie wymarzyć na power metalowym albumie. Jak już wspomniałem sercem tego przedsięwzięcia jest Kimberly, która, po incydentalnym i raczej mało spektakularnym pobycie w Ancient, wypłynęła jako, lśniąca czystością głosu, gwiazda. Śpiewa fantastycznie i wynosi te kawałki na wyżyny, dodając im polotu i prowadząc je bezpiecznie pośród szczytów gór.

A jest co prowadzić bowiem muzyka tego zaprawionego w bojach kolektywu również nie pozostawia wiele do życzenia. Gitary są zwarte, mocne i niosą w sobie wiele melodii, a także smacznych solówek. Wszystko jest rytmiczne i odpowiednio doprawione bębnami i basem. Krótko i treściwie. Jest dobra muza, są przeboje, jest Crunchips, jest impreza!

Tracklista:

1. Venomous Vixens
2. The Fourth World
3. Born unto Fire and Passion
4. The Warrior Princess
5. Beware the Heavens
6. Razor Blade Salvation
7. Swarmed
8. Pulsation
9. Virtual Future

Wydawca: Nuclear Blast (1999)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły