NNHMN
Wracać wciąż do domu Le Guin
Blog :

Sesja 06 - Gladia, nowy początek

Edi w jednym się nie mylił: statek wykonał jeden starfall i żadnego więcej. Szczęsciem nawigatorzy dobrze wyliczyli kurs i stacja dotarła do systemu Gladia.

Nadawszy S.O.S, załoga stacji został podjęta oraz internowana przez niszczyciel gwiezdny Federacji. Po krótkiej, acz uprzejmej rozmowie, marines oraz bohaterowie, zostali ewakuowani ze stacji i przewiezieni na bazę księzycową.

Podczas rozmnowy z komandorem Binxem. Garret dowiedział się, że wojna w systemie Kapadocji zakończyła się porakżką K2. Co gorsza, ku przerażeniu Davida, okazało się. że przedstawicielem nowych włądz jest nie kto inny, jak sam Vince Santana.

Poważna rozmowa z marines doprowadziła do tego, że po wydaniu nowych, dosyć 'neutralnych' dokumentów, żaden z członków dawnej załogi "Olympica" nie zdecydował się powrócić do domu. Marines zrezygnowali z udziału w sprzedaży stacji w zamian za lądownik. Zdecydowali się utworzyć oddział najemniczy i poszukać szczęścia na własna reke. Po odzyskaniu broni odlecieli, umawiając się, że w połowie miesiąca będa przesyłać wieści na Gladię, gdzie ma sie znajdować skrzynka kontaktowa.

tymczasem Roger i Edi sprzedali stację, za cakiem pokaźna sumę pieniędzy. W tymczasie David i Garret postawnoili sprawdzić, co kryje się w schowku bankowym do którego klucz był w posiadaniu teg pierwszego.Okazało się, że to statek kosmiczny, który przygotował dla siebie syn Vincenta Santany.

Dopełniwszy wszelkich formalności i bohaterowie uzupełnili zapasy na pokładzie, a potem wykonali próbny start. Odebrawszy broń, postanowili, że skierują się ku światowi zwanemu Welt, który będąc centrum handlu w sektorze może pomóc im zgubic ewentulaną pogoń.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły