Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Blog :

Sesja 02 - Obcy w obcym kraju

Kapsuły ratownicze wylądowały na najmniejszym z kontynentów planety, w odłegłości około 350 kilometrów do siebie. Ta, w której ewakuowali się marines osiadła w górach, druga, z Davidem Garretem, sierżantem Mike'm Ungerem, technikiem Mike'm, drugim technikiem, marine Billy'm i Jackie'm Dynamitem opadła na płaskie tereny opodal rzeki. Obserwując teren bohaterowie zauwazyli, że znajdują się opodal jeziora z wyspą po środku, leżącego u podnóza gór.

Następonego dnia, przekonawszy się, że atmosfera nie jest trująca i wymontowawszy potrzebny sprzęt, druzyna rozpczęła marsz do jeziora. W między czasie, ku zaskoczeniu rozbitków, udało się nawiązać kontakt ze stacją ma orbicie.

EDI. Edi jest złomiarzem, którego statek eksplodował na orbicie planety.  Koledzy diego pokłócili się o zyski i na pokładzie ich statku wybuchły walki. Edi wsiadł do kapsuły i odleciał, a jego stetk eksplodował. Szczęściem w pobliżu znajdowała się stacja orbitalna na której znalazł schronienie, a także pewne tajemnicze dane.

Uziemieni rozbitkowie dotarli do jeziora i postanowili zbadać teren. Mike i jeden z marines przepłynęłi na wyspę. Zameldowali o dziwnym budynku, poczym rozległy się strzały.

Na ratunek rzucili się Garret i Billy. Śladami poprzedników dotarli na skraj polany, gdzie wznosił się dwupiętrowy budynek. kiedy Garret zblizył się do ciała Mike'a z dachu posypał się grad stzrałów. Kule ugodziły go w klatkę piersiowa i nastała ciemność...
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły