Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Rocket Shots - Son of a Gun

stoner rock, vintage rock, Vintage Studio,

Rocket Shots  to młody zespół złożony z doświadczonych  muzyków takich zespołów jak: Milczenie Owiec, Thrasher Death czy No Heaven Awaits Us. "Son of a Gun" to ich druga EP-ka. Nazwa grupy sugeruje już z czym będziemy mieli do czynienia na tym wydawnictwie. Jeżeli jeszcze dodamy, że muzykę nagrano w Vintage Studio a wydaje ją Vintage Records to właściwie jesteśmy już w domu.

Rockowe Strzały grają melodyjny, energetyczny, oparty na mocnych gitarach rock z kobiecym wokalem, do którego znakomicie pasuje określenie "vintage" i który w ostatnim czasie przeżywa swój renesans.  Jest tu dużo rockowej surówki,  jest sporo stoner rockowej pustyni i sporo momentów, które budzą skojarzenia z Hole. Weźmy  refren takiego "Son of a Gun" który, za sprawą wokalu Oli, nieodparcie kojarzy się z dokonaniami Hole. Właśnie te wokale długo nie pozwalały mi się przekonać do "Son of a Gun". Może to wynik tego, że lubię w rocku czystość gatunkową, a dokonania takiego Hole nie przystają do określenia "vintage". W każdym razie po kilkunastu przesłuchaniach przywykłem do wokali na tej EP-ce i muszę nawet przyznać, że dodają materiałowi energii.
Wszystkie cztery kompozycje z "Son of a Gun" znakomicie sprawdzą się na żywo bo są melodyjne, energetyczne, z refrenem, który można wykrzyczeć razem z zespołem – i chyba o to głownie w tym chodzi.

Ocena: 7,75/10

Tracklista:
1. USS,
2.  Son of a Gun,
3. Dead,
4. Desert Plane

Wydanie: Vintage Records 2015

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły