Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Rebel Wizard - Magickal Mystical Indifference

Rebel Wizard, Black metal, heavy metal, experimental,
Magickal Mtstical Indifference

Właścwie to nie wiem jak zacząć tę recenzję, bo chyba każdy kto chociaż raz podchodził pod temat eksperymentalnego black metalu napotykał muzykę wymkającą się standardowym słowom, typowej narracji, zwyczajnie – normom, które wypadałoby przyjąć starając się stworzyć tekst pisany. Tak też jest tym razem, a na tapecie ląduje najnowszy materiał Rebel Wizard zatytułowany “Magickal Mystical Indifference”.

Dla niewtajemniczonych – Rebel Wizard to australijski projekt, za którym kryje się gość o pseudonimie NKSV, czyli Bob Nekrasov tworzący muzykę w klimatach black metalowych już od 1997 roku. Samo Rebel Wizards istnieje nieco krócej, a od paru lat swój heavy/black metalowy crossover prezentuje za pośrednictwem wydawnictwa Prosthetic Records.

Najnowszy materiał to w wielkim skrócie hardcorowy misz-masz tego co najlepsze w heavy metalu, hc punku I black metalu. Naprawdę trudno opasać “Magickal Mystical Indifference” w logiczną całość. Jedynym spoiwem materiału jest pojawiający się to tu to tam truistyczny głos wyroczni objawiającej swoje tajemniczo brzmiące prawdy. To wszystko, cała reszta to w najlepszym razie rozgardiasz. Nie masz tu ani tematu przewodniego ani ładu ani składu. Mimo to materiał wciąga I hipnotyzuje na tyle, że nie sposób od niego oderwać uszu. Aranżacje są dość proste – to fakt – i gdyby się nad tym zastanowić to fragmenty utworów każdy gdzieś tam już słyszał, ale to unikatowy sposób ich połączenia powoduje, że do “Magickal Mystical Indifference” chce się wracać.

Rebel Wizard to zdecydowanie projekt niszowy ocierający się o niezbyt popularne formy muzyczne, wyciągający z metalu to czego akurat mu potrzeba, co po prostu mu pasi. “Magickal Mystical Indifference” jest jednak dowodem, że w tym szaleństwie tkwi metoda. Materiał jest ciekawy, różnorodny I wpadający w ucho. Na pewno warto wrócić do tych dźwięków od czasu do czasu.

Tracklista:

  1. Heavy Negative Wizard Metal In-fucking-Exelcis

  2. Raiseth Up all Those That Be Bowed Down

  3. White Light of Divine Awe Smelling of Sweat and Sex

  4. You are Being Lived, Dear One

  5. Dance of the Duchness In the Pale Pink Light

  6. Not Rain but The Wizard Tears

  7. Urination of Vapidity of Conciousness

  8. The Mind is Not Your Friend

  9. Love Wisdom Everything Nothing

  10. Magickal Mystical Indifference

Wytwórnia: Prosthetic Records (2020)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły