Castle Party 2018
Paradoks
Muzyka :

Premiera płyty Illusion - Anhedonia

Illusion, Anhedonia, hard rock, rock

9 marca 2018 ukaże się szósty studyjny album Illusion. „Anhedonia” to mocny powrót do korzeni zespołu - od pierwszych dźwięków nie ma wątpliwości, kto jest autorem płyty. Całość brzmi agresywnie, surowo i naturalnie. Wraz z nowym krążkiem zespół rusza w trasę koncertową. Siłę dziesięciu nowych utworów stanowią gorzkie, bezkompromisowe teksty, a także charakterystyczne brzmienie, oparte na mocnej sekcji rytmicznej. Muzycy na temat płyty mówią wprost: "Korzenie materiału sięgają „Dwójki” i „Trójki”. 

Tego potrzebowaliśmy, takie kompozycje nam wychodziły, więc nie chcieliśmy od tego uciekać. Na pewno jest to nowa jakość, ale słychać klimat tego buntu i złości z przeszłości. Na tej płycie nie znajdziecie ballad, ale serię mocnych riffów i rozgoryczonych słów. Nowy materiał skłania do refleksji - teksty opowiadają o problemach współczesnego świata, wyrażając sprzeciw muzyków wobec wszechobecnej znieczulicy i głupoty. Gościnnie, w utworze „Śladem krwi”, na płycie wystąpił Robert „Litza” Friedrich - lider zespołu Luxtorpeda. Dzięki połączeniu naszych głosów z naprawdę dobrego kawałka stworzyliśmy coś wyjątkowego, a efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania" - mówi Tomasz „Lipa” Lipnicki.

Za produkcję i mastering płyty odpowiadał Szymon Sieńko, który 7 lat wcześniej współprodukował singiel „Solą w oku”. Materiał powstał w lipcu 2017 roku w studio Selekta w Gdańsku. Aby oddać rockowego ducha, zespół nagrywał wszystkie numery na tzw. „setkę”, a do ich zapisu i realizacji wykorzystano stół mikserski legendarnej firmy SSL.

Z początkiem marca zespół rozpoczął trasę koncertową. Jako pierwsi wszystkie utwory z nowej płyty mogli usłyszeć na żywo fani z Londynu. Kolejne 11 koncertów odbędzie się na terenie całej Polski.

Tracklista:

01. Kto jest winien?

02. Okruchy udręki

03. Niby

04. Od zawsze donikąd

05. Śladem krwi

06. Tchórz

07. Metamorfozy

08. Do zobaczenia

09. Dalej

10. Zanurzam się

Terminy i miejsca koncertów:

09.03 - Kraków / Kwadrat

10.03 - Katowice / Fabryka Porcelany

11.03 - Poznań / Tama

15.03 - Białystok / Gwint

16.03 - Warszawa / Proxima

17.03 - Kolbudy / GOK

22.03 - Bielsko-Biała / Klub Miasto

23.03 - Łódź / Scenografia

24.03 - Olsztyn / CEiIK

06.04 - Wrocław / Stary Klasztor

07.04 - Gdańsk / B90

Komentarze
Ceiphied : Extra, czekam na płytke ;-)
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły