Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Literatura :

Premiera Infekcji 15 kwietnia

Na 15 kwietnia została przesunięta premiera "Infekcji" Scotta Siglera. To nowe objawienie pośród nowej fali pisarzy grozy. Szturmem zdobył rynek amerykański, potem brytyjski i niemiecki. Wkrótce dosięgnie również Polski. "Infekcja” to niezwykle wciągająca mieszanka science fiction, horroru i thrillera, przesiąknięta akcją, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. W rozwinięciu artykułu znajduje się streszczenie książki, która ukaże się dzięki wydawnictwu Papierowy Księżyc.
"Seria tajemniczych i wyjątkowo okrutnych morderstw wstrząsa Stanami Zjednoczonymi. Ich sprawcami są  zwykli ludzie. Jakby jakaś niewidzialna siła kazała im pozabijać  swoje rodziny  i siebie samych. Jakby byli czymś zarażeni. Do akcji wkracza Dew Phillips, specjalny agent rządowy, którego zadaniem jest pojmanie choć jednej ofiary żywcem. To jedyna szansa, aby dowiedzieć się, jaka tajemnicza siła sprawia, że normalni obywatele zamieniają się w dzikie bestie.

Do tej pory władze dysponują  tylko martwymi ciałami, które nie pozwalają na pełną identyfikację wirusa. Udało się jednak ustalić, że wszystkie ofiary zostały zainfekowane parazytami, których struktura przekracza wszystko, co do tej pory wie ludzka nauka. Tak jakby te wirusy nie pochodziły z Ziemi a z innego świata.

W tym samym czasie Perry Dawsey, była gwiazda futbolu amerykańskiego, budzi się pewnego ranka i zauważa, że na jego ciele pojawiły się dziwne obrzęki. Obrzęki przeobrażają się w pasożyty w kształcie trójkątów, które rozwijają się na nim „konsumując” go od środka. Wkrótce potem próbują przejąć we władanie jego myśli. Perry słyszy głosy i walczy z niekontrolowanymi atakami wściekłości. Dopadła go Infekcja.

Dodatkowo, Trójkąty rozwijające się na ciele Perry'ego próbują przejąć kontrolę  nad jego ciałem i chcą, aby dokonał czegoś, co może zagrozić całej cywilizacji... Przyszłość ludzkości może zależeć od wojny, którą Perry Dawsey musi stoczyć ze swoim ciałem."

A tak o książce i jego autorze wypowiadają się inni:

"Połączenie Stephena Kinga i Chucka Palahniuka. „Infekcja” łączy science fiction z horrorem tworząc arcydzieło akcji, przerażenia i napięcia".
- James Rollins, autor bestselleru "Amazonia"

"Sigler to Richard Matheson dwudziestego pierwszego wieku.…INFEKCJA jest doskonałym thrillerem dla wielbicieli gatunku".
- Jonathan Maberry, autor powieści "Blues Duchów" i "Wilkołak"

"Sigler po mistrzowsku chwyta czytelnika za gardło i nie zwalnia ucisku w trakcie czytania. INFEKCJA to arcydzieło stylu, wyobraźni i prawdziwego przerażenia".
- Lincoln Child, autor bestsellerowych powieści "Głębia" i "Taniec Śmierci"

Więcej o autorze "Infekcji", zapowiedź wydawnicza, a także pierwszy rozdział powieści znajduje się na stronach: www.scottsigler.pl oraz www.papierowyksiezyc.pl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły