Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Miyavi wystąpi w Gdańsku 10 kwietnia

Miyavi - artysta, który w rodzimej Japonii potrafi wyprzedać 13 000 biletów w 3 minuty przyjedzie do Polski promować swoje najnowsze wydawnictwo zatytułowane "What's My Name?”. Muzyk wystąpi 10 kwietnia w gdańskim klubie Parlament. Bilety w przedsprzedaży kosztują 120 złotych, w dniu koncertu 140 złotych. Organizatorem koncertu jest agencja Freakpointing.

Pierwszą gitarę kupił w wieku 15 lat, ale dopiero po kontuzji uniemożliwiającej mu dalsze treningi piłki nożnej definitywnie rozpoczął przygodę z muzyką.

W 1999 roku, jako 17 latek, dołączył do zespołu Visual Kei - Dué le Quartz (występował wówczas jako Miyabi). Zespół zarejestrował 3 długogrające krążki i rozpadł się w 2002 roku. Miyavi rozpoczął solową karierę, a reszta muzyków stworzyła projekt [FIGURe;]. Jeszcze w tym samym roku ukazał się album „Gagaku”. Nowy wizerunek Miyaviego zraził wielu fanów jego macierzystej formacji, jednocześnie zyskał
wielu nowych zwolenników.

W 2003 roku wystąpił w filmie „Oresama”, gdzie zagrał siebie samego przeniesionego w czasie o 20 lat wstecz. Ogromną popularność przypieczętował drugim albumem - „Galyuu”. W 2004 roku miał wystąpić na kilku konwentach w Stanach Zjednoczonych, ostatecznie musiał jednak odwołać koncerty. W czerwcu singiel „Ashita, Genki ni Nāre” dotarł do szczytu japońskiego notowania Oricon, w październiku Miyavi miał już podpisany kontrakt z Universal Music Group. Od tego czasu artysta sygnował swoje wydawnictwa jako MYV, a pierwszy album dla Universal nagrał w 2005 roku („Miyavizm”).

Typowo rockowa formuła zaczęła nudzić Miyaviego, przez kolejne miesiące szukał nowej formuły, która zakładała zdecydowanie bardziej popowe i akustyczne brzmienie. W sierpniu i wrześniu 2006 roku ukazały się dwa albumy („MYV Pops” i „Miyaviuta -Dokusou-”), które były esencją nowego stylu. Po serii koncertów w Japonii promujących wydawnictwa, Miyavi wyjechał na pół roku do Stanów Zjednoczonych. Uczęszczał tam do szkoły językowej i pobierał lekcje tańca, w wolnych chwilach występował na ulicach Venice Beach.

30 grudnia 2006 roku Miyavi zapowiedział, że dołączy do zespołu. Wiadomość zelektryzowała fanów Visual Kei, a kiedy w maju 2007 okazało się, że muzyk zasilił skład supergrupy S.K.I.N. W internecie zawrzało. Kapela, w składzie z samymi legendami japońskiej muzyki: Yoshikim z X-Japan, Gacktem i Sugizo z Luna Sea, zadebiutowała
na scenie miesiąc później (w Long Beach w Kalifornii). Od tego czasu, z powodu napiętego terminarza innych projektów, muzycy nie zeszli się ani na scenie ani w studiu.

Mniej więcej w tym samym czasie ukazał się album z na nowo zaaranżowanymi utworami Miyaviego - „7 Samurai Sessions -We're Kavki Boiz-”. Utwory wzbogacono o dźwięki generowane przez DJów, stepowanie czy przeróżne bębny. Singiel promujący wydawnictwo („Sakihokoru Hana no you ni -Neo Visualizm- / Kabuki Danshi”)
zadebiutował na 4. miejscu listy Oricon, a Miyavi wyruszył w trasę koncertową po Japonii i Korei.

Zupełnie nowy materiał artysty ukazał się w marcu 2008 pod szyldem „This Iz the Japanese Kabuki Rock”. Kolejna trasa objęła 33 miasta w 14 krajach, w sumie dystans przybliżony do podróży wokół globu. 2009 rok Miyavi rozpoczął od koncertu z okazji 10lecia działalności. Występ w sławnym Nippon Budokan wyprzedał się w przeciągu 3 minut (ponad 13 tysięcy miejsc). W tym samym roku Miyavi rozstał się z wytwórnią, która wspierała go przez ostatnią dekadę i założył własną firmę J-Glam, Inc., której jest dyrektorem.
Komentarze
Yngwie : Ostatnio danelectro specjalizuje się w produkcji gitar z przezroczystym korpu...
bliesa : Hola hola przez przesady. Napisałem z gitarą na scenie najlepiej z modelem...
Sumo666 : Hola hola przez przesady. Napisałem z gitarą na scenie najlepiej z modelem...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły