Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Literatura :

Peter Bester - True Norwegian Black Metal

Peter Bester, True Norwegian Black Metal 15 maja nakładem oficyny wydawniczej Vice Books ukaże się książka pod tytułem "True Norwegian Black Metal", autorstwa amerykańskiego dokumentalisty i fotografa Petera Bestera. Wydawnictwo powstawało przez osiem lat, w tym okresie autor starał się poznać zamkniętą społeczność norweskiej sceny black metalowej, m.in. poprzez rozmowy z muzykami, zapoznawanie się z archiwalnymi materiałami o tej tematyce czy wejście w subkulturę.
Książka zawiera 208 stron, w tym, 160 stron zdjęć przedstawiających tak wielkie postaci "prawdziwego, skandynawskiego" metalu jak: Nocturno Culto i Fenriz z Darkthrone, Samoth (były gitarzysta Emperora, obecnie członek Zyklon) czy Maniac (były wokalista Mayhem). Ponadto w książce zamieszczono wywiady z muzykami grup 1349, Immortal, Darkthrone i Gorgoroth oraz eseje autorstwa Petera Beste'a i Jona "Metalion" Kristiansena.

Jon "Metalion" Kristiansen to, od lat, publicysta i pomysłodawca magazynu o tematyce norweskiego black metalu "Slayer". Dziennikarz podzielił się z autorem książki nie tylko swoimi doświadczeniami w tej tematyce ale także cennymi pamiątkami, takimi jak wyjątowe skandynawskie grafiki, ilustracje, fotografie oraz osobiste wspomnienia Kristiansena na temat ważnych postaci w norweskim metalu.

Książka zawiera:

- 160 zdjęć wykonanych w scenerii naturalnych krajobrazów Norwegii, na zdjęciach m.in.: Nocturno Culto i Fenriz (Darkthrone), Necrobutcher, Hellhammer, Blasphemer i Maniac (Mayhem), Samoth (Emperor), Frost (Satyricon), zespół Enslaved, Abbath (Immortal), Gaahl, Infernus, King i Kvitrafn (Gorgoroth), Nattefrost (Carpathian Forest) oraz zespoły 1349, Dimmu Borgir, Ildjarn, Aura Noir i wiele innych

- wywiady z: Frostem (1349), Abbathem (Immortal), Fenrizem (Darkthrone), Gaahlem (Gorgoroth)

- 32 strony eseju Jona "Melation" Kristiansena

- oraz wiele innych ciekawostek i informacji
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły