Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Pendragon - zmiana miejsca koncertu

Już za miesiąc do Polski przyjedzie Pendragon, jeden z najbardziej zasłużonych zespołów prog-rockowych. Ich trasa promująca najnowszy, zapowiadany na wiosnę album „Passion” rozpocznie się 12 kwietnia w poznańskim Blue Nocie, kolejno odwiedzając 7 innych polskich miast: Gdańsk, Bydgoszcz, Warszawę, Kraków, Bielsko-Białą, Wrocław i Katowice. Z przyczyn niezależnych od organizatora trasy (Metal Mind Productions)  zmianie uległo miejsce, w którym zespół wystąpi w Krakowie. Pendragon zagra w klubie Kwadrat, a nie jak anonsowaliśmy wcześniej w Loch Ness. Bilety na koncert wciąż do nabycia na serwisach internetowych. Organizatorem trasy jest Metal Mind Productions, DarkPlanet wspiera koncerty Pendragon medialnie.
 


Zespół Pendragon, który dwa lata temu obchodził 30-lecie swojego istnienia, ma na swoim koncie ponad 1.000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i co najważniejsze - rzeszę oddanych fanów. Premiera ich dziewiątej, studyjnej płyty "Passion" zaplanowana jest na początek kwietnia. Przypomnijmy, że fragmenty utworów z nowego krążka zostały niedawno udostępnione do odsłuchu na oficjalnym profilu zespołu na YouTube. Nowy album promować będzie trasa koncertowa, w ramach której zespół odwiedzi również Polskę.

Zaplanowano 8 koncertów w następujących miastach:
 
12.04. Poznań, Blue Note
13.04. Gdańsk, Parlament
14.04. Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska
15.04. Warszawa, Progresja
16.04. Kraków, Kwadrat
17.04. Bielsko-Biała, BCK
18.04 Wroclaw, Firlej.
Finałowy koncert odbędzie się 20 kwietnia w Teatrze Śląskim w Katowicach, gdzie występ Pendragon poprzedzać będzie m.in. polski zespół Strawberry Fields.

Pendragon gościł w Polsce nie jednokrotnie i za każdym razem był bardzo ciepło przyjmowany przez publiczność. Muzycy czują się u nas mile widziani, czego dowodem jest nagranie właśnie u nas aż pięciu wydawnictw DVD, z których ostatnim jest "Concerto Maximo" z 2009 roku. Kwietniowy występ w teatrze nie będzie wyjątkiem i tradycyjnie zostanie zarejestrowany a w niedługiej przyszłości wydany w formacie DVD!
 
Pendragon zagra w składzie: Nick Barrett - śpiew, gitara elektryczna, Clive Nolan - instrumenty klawiszowe, Peter Gee - gitara basowa oraz Scott Higham - perkusja. Koncerty wypełnione będą przede wszystkim muzyką z najnowszej płyty "Passion" ale z pewnością usłyszymy również starsze nagrania z tak klasycznych już album Pendragon jak "The World" (1991), The Window of Life (1993), Not of This World (2001) czy "Pure" (2008). Na całej trasie (oprócz koncertu w Katowicach) zespołowi towarzyszyć będzie Andy Sears (ex-Twelfth Night).
 
Więcej informacji na stronie:
www.metalmind.com.pl
 
Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:
tel 32/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl
 
Sprzedaż wysyłkowa: 32/205 25 00 (wew 187), 32/253 77 60, shop@metalopolis.com.pl
 
Bilety do nabycia na stronach: www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl,  www.eventim.pl

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły