Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Peaches przed Jane's Addiction w Poznaniu

Pare dni temu informowaliśmy o wizycie Jane's Addiction w Poznaniu dziś już wiemy, że nietuzinkowej formacji ze Stanów wsparcia udzieli Peaches. Jest to jedna z najbardziej oryginalnych i kontrowersyjnych artystek muzyki alternatywnej ostatnich lat. W 2000 roku ukazała się jej debiutancka płyta "The Teaches Of Peaches", z której pochodzą hity: "Set It Off" i "Fuck The Pain Away". Od tej pory zaskakuje coraz to ciekawszymi i bardziej kontrowersyjnymi projektami muzycznymi. W maju ukazuje sie jej najnowsza płyta "I Feel Cream". 8 lipca wykonawcy zagrają na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Bilety na występ charyzmatycznego kwartetu oraz enigmatycznej wokalistki dostępne są w dwóch wariantach cenowych - 95 złotych (Sektor II) i 150 złotych (Sektor I). Dokładne umiejscowienie sceny oraz sektorów znajduje się tutaj.

Jane's Addiction [rock - USA]
To amerykański zespół rockowy założony w 1985 roku. Grupa powstała po spotkaniu muzyków dwóch zespołów: Psi Com i Flower Quartet. W pierwszym udzielał się Perry Farrell, a w drugim Eric Avery. Kilka razy wystąpili razem jako Illuminotics. Mieli tylko bas i wokal, więc ich działalność polegała wyłącznie na jamach. Nazwa zespołu zmieniła się na Jane's Addiction - od imienia Jane Bainter, współlokatorki, o której krąży nieskończona ilość legend. Muzycy zwerbowali do składu gitarzystę Chrisa Brinkmana z poprzedniej kapeli Erica (Scrunge) oraz perkusistę Stephena Perkinsa. Stephen zaproponował kandydaturę Dave'owi Navarro, z którym grał kiedyś w kapeli Disaster. W roku 1986 Jane's Addiction działało już w ustalonym składzie. Rok później ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany "Jane's Addiction". Zespół kilka razy rozpadał się i reaktywował. Po raz pierwszy muzycy rozwiązali zespół 27 września 1991 roku. Potem kilka razy muzycy wznawiali działalność. Także teraz Jane's Addiction wraca po kilku latach niebytu - w kwietniu 2008 roku zespół wystąpił, w oryginalnym składzie, na uroczystości rozdania nagród brytyjskiego tygodnika "NME". W kolejnych miesiącach grupa zagrała następne koncerty. Obecnie skupia się na współpracy z Trentem Reznorem i koncertach u boku Nine Inch Nails.
www.janesaddiction.com
www.myspace.com/janesaddiction 

Peaches [electro/rock/hip-hop - Kanada/Niemcy]
To właściwie Merrill Nisker (ur. 1968 w Toronto). Zaczynała od śpiewania w kanadyjskich zespołach (m.in. The Shit). W 1998 roku przeniosła się do Berlina. W następnym roku podpisała kontrakt z niemiecką firmą Kitty-Yo. Debiutancki album Peaches - zatytułowany The Teaches Of Peaches - ukazał się w 2000 roku.
www.myspace.com/peaches 
www.peachesrocks.com
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły