Amphi Festival 2020
Castle Party 2018
Recenzje :

Opus Nigrum - Journey Into The Dark

Opus Nigrum, gothic, Migiel LS, Journey Into The Dark

Opus Nigrum to hiszpański projekt wykonujący atmosferyczny, neoklasyczny gothic. Jego autorem jest Migiel LS. W 2009 roku ukazała się jego płyta pod tytułem „Journey Into The Dark” i trzeba przyznać, że tytuł dobrze oddaje zawartość krążka.

 

Muzyka jest bardzo posępna i klimatyczna. Ukazane są mroczne pejzaże, które przemierza się w skupieniu i spokoju. Delikatne dźwięki często robią się podniosłe i monumentalne. Klawiszowe pasaże wzbogacone są bębnami i dzwonkami, czasem odzywa się gitara akustyczna. Do tego dochodzą chóralne wokale. Jest też melancholijny i nieco szeptany męski i czasem damski głos.

Na pewno Opus Nigrum potrafi wytworzyć nastrojową aurę i wprowadzić słuchacza w hipnotyzujący stan. Odnoszę jednak wrażenie, że płyta jest monotonna. Wszystkie utwory utrzymane są w tym samym klimacie i pomysły powtarzają się. Wydaje się więc, że cały czas leci to samo.

Jest to muzyka do słuchania po ciemku i w samotności. Dobrze się przy niej zasypia i na pewno w takich okolicznościach słucha się tego przyjemnie. Nie mogę jednak powiedzieć, żeby było to coś szczególnie wyjątkowego.

 

Tracklista:

01. Desolation
02. Golem Of War
03. Dazzling
04. Miserere
05. Within the Storm
06. Time Is Over
07. In The Fields
08. The Ashes
09. Salve Regina
10. Dagda
11. XI

Wydawca: Twilight Records (2009)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły