Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Video :

Nocny Kochanek w hołdzie dla fanów przedstawia klip do utworu Tribjut

Nocny Kochanek, Tribjut, Tenacious D, metal, Zdrajcy Metalu

Nocny Kochanek wziął na warsztat największy hit Tenacious D, do którego stworzony został nowy tekst w języku polskim. Klip został nakręcony z udziałem Michała Wójcika w roli Diabła. Jaki inny utwór sprawdziłby się lepiej jako podziękowanie dla fanów niż "Tribute" Jack'a Blacka i Kyle'a Gassa? Teledysk zrealizowało łódzkie Mania Studio, znane ze współpracy z zespołami Behemoth, Coma, Kaliber 44 czy Hunter. Materiał został nagrany w Warszawie w maju 2018 roku.

Dopiero co druga płyta Nocnego Kochanka „Zdrajcy Metalu” otrzymała status Złotej, a zespół już stał na scenie warszawskiej Stodoły i odbierał wszystkie możliwe statuetki na Gali Płyty Rocku Antyradia (Płyta Rocku, Przebój Rocku, Wokalista Rocku oraz Zespół Rocku). Muzycy zdają sobie sprawę, że nie osiągnęliby tego bez wsparcia swoich fanów, za które na każdym kroku dziękują: „Oczywistym jest, że to fanom Kochanka zawdzięczamy złotą płytę, czy też statuetki, które otrzymaliśmy na Gali Antyradia", mówi Krzysztof Sokołowski, wokalista grupy: "czujemy się zobowiązani i właśnie dlatego w naszych głowach narodził się pomysł uhonorowania słuchaczy Nocnego Kochanka w jakiś ciekawy sposób”.

Zespół zakończył długą trasę koncertową, pracuje nad swoim pierwszym oficjalnym DVD oraz komponuje nowe utwory na trzeci album. Jednak w natłoku pracy znalazł czas na miłą niespodziankę dla swoich wiernych słuchaczy.

„Tribjut” w wersji Nocnego Kochanka to historia o tym, jak zespół spotyka na swojej drodze Diabła z piekła – bohatera jednego z utworów znajdującego się na pierwszej płycie grupy. W rolę władcy piekielnych otchłani wciela się Michał Wójcik, znany z jednego z najpopularniejszych polskich kabaretów, Ani Mru-Mru. Bestia chce imprezować z zespołem, jednak nie daje rady wprawionym w boju muzykom.

Uważni widzowie zauważą w klipie nawiązania do wcześniejszej twórczości Kochanka. Zarówno utwór jak i wideo zostały stworzone z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla zespołu humorem. Sama piosenka nie była również nigdy wcześniej wykonywana, jedynie fragment utworu, w akustycznej wersji, zaprezentowany został w programie Kuby Wojewódzkiego.

Nocny Kochanek nie zwalnia tempa. Już we wrześniu grupa wchodzi do studia, aby na początku 2019 roku zaprezentować światu swój trzeci album. „Nowa płyta będzie czymś zupełnie innym, świeżym i nietypowym, ale tak naprawdę wszystko będzie to samo, tylko muzyka i teksty będą inne. Numery traktować będą o miłości, relacjach międzyludzkich i szeroko pojętym egzystencjalizmie” – opowiada Arek Majstrak, gitarzysta zespołu.

Po premierze krążka grupa zapowiada dużą trasę koncertową promującą wydawnictwo. 

Nocny Kochanek - Tribjut (Tenacious D Cover)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły