Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Nekron - Diadre

Nekron, black metal, Diadre, Szron Productions, Heerwegen Tod Productions

Nekron to solowy, black metalowy projekt z Wielkopolski, którego nazwa wzięła się od pseudonimu twórcy. Jego pierwszy oddech, zatytułowany „Diadre”, wydobył się w roku 2013, jako CDr, wydany przez zamrożoną w powijakach Szron Productions, a w latach następnych, o szerszy nakład zadbała Heerwegen Tod Productions, wznawiając materiał najpierw na kasecie, a potem na płycie CD.

„Diadre” jest jak taki leśny powiew smutku, który nadchodzi z daleka i powoli rozprzestrzenia się w okolicy, czyniąc życie tęsknym i pozbawionym radości. Jest jak zapadający mrok, albo nadciągająca zima, której wcale się nie spieszy, bo wie, że i tak wszystkim zawładnie i nie musi wysilać się na żadne gwałtowne reakcje. Przybywa więc dostojnie i hipnotyzuje, miarowo pokrywając świat zmrożonym białym całunem. I tak wszystko zaczyna się bujać i kłaniać tej srogiej pani w rytmie jej falujących ruchów. Wszystko ulega kołyszącemu transowi, borsuki i jeże idą spać, a my błąkamy się po kolana w śniegu i wydzieramy spazmatycznym, lecz wtapiającym się w melodię gitar wrzaskiem. Bo ta zima, choć otulająca i pełna fascynującej harmonii, wciąż przecież jest mroźna i nieprzyjemna.

Cały ten nastrój zbudowany jest z wolnych i płynnie snujących się, wietrznych riffów, które rozciągają się w czterech pierwszych numerach. Ostatni „Wood After Midnight” jest już zupełnie inny. Nagle wiatr przestaje wiać, śnieg już nie pada, nawet mróz jakby zelżał i zapanowuje spokój. Jest cisza i bezruch, jakby wszystko zamarło, a prowadzą nas tylko delikatne klawiszowe dźwięki. Utwór jest bardzo długi i się nie rozkręca. Będziemy już się tak błąkać pośród boru, aż się zrobi jasno i wstanie kolejny zwykły dzień.

Tracklista:

1. The Witch
2. Oblivion
3. Kill Yourself
4. One Blood
5. Wood After Midnight

Wydawca: Szron Productions (2013)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły