Ohlsson
Zadra
Recenzje :

Nasty Crue - Riots In Heaven

Nasty Crue, Rock N Roll Nation, glam metal, Riots In Heaven, Michał Pocheć, Trzynasta W Samo Południe, Sebastian Stodolak, Scream Maker

Przedstawiałem już kiedyś EPkę Nasty Crue „Rock N Roll Nation”, gdzie pisałem o nich jako o glam metalowym wynalazku. Mimo scenicznego osamotnienia i niewątpliwych przeciwności, zespołowi udało się przetrwać i po paru latach nagrać pierwszy album „Riots In Heaven”. W tym czasie zmienili gitarzystę, zgubili umlaut nad u, a ich wizerunek się nieco odpstrokacił. Muzyka pozostała jednak ta sama.

 

Zaczyna się nawet groźnie, bo od chatki w środku lasu, gdzie porywane i przetrzymywane są kobiety. Mimo ciężkiej tematyki utwór jest skoczny i wręcz wesoły. No, ale jak inaczej można odbierać taką muzykę niż przez pryzmat uśmiechu na twarzy. Jest tu chwytliwy refren i głównie dzięki niemu „Cabin In The Woods” pozostaje najbardziej przebojowym kawałkiem na płycie. Później jest różnie, wokalista próbuje wyciągać swoje partie i umelodyjniać refreny, jak w „Johny & Mary” oraz wstawiać ściskające trzewia falsety jak w „Movie Star”. Ostatni „Find My Way” jest numerem akustycznym, ale odśpiewanym w pełnej tonacji, zaś bardzo rock and rollowy jest „Lynchburg Tennessee”. Miasteczko to jest znane z destylarni Jacka Danielsa, a w wychwalaniu jego zalet pomaga Michał Pocheć z Trzynasta W Samo Południe. Drugim gościem jest Sebastian Stodolak ze Scream Maker, który śpiewa zwrotki w „What Happens On Backstage Stays On Backstage”.

Mimo dość delikatnej konwencji, znowu muszę pochwalić pracę gitar. Zazwyczaj grają bardzo porządnie, dając solidny podkład utworom, a także wzbogacając je dobrymi solówkami. Jako przykład podam całkiem ciężki „Crime Wave”.

Z tekstów na „Riots In Heaven” można wywnioskować, że Nasty Crue są gwiazdami, na ich koncerty przychodzą, domagające się bisów, tłumy, a na backstage wdzierają się żądne wrażeń panienki, od których oni nie mogą się odpędzić. No cóż, może te trzydzieści lat temu faktycznie by tak było. Dziś nie wróżę im wielkiej kariery, choć doceniam zajawkę i zaangażowanie. Na pewno jednak znajdą się ludzie, którym ten klimat podpasuje. I to głównie do nich skierowana jest ta płyta.

 

Tracklista:

01. Cabin In The Woods
02. Riots In Heaven
03. What Happens On Backstage Stays On Backstage
04. Movie Star
05. Crime Wave
06. Lynchburg Tennessee
07. Make Some Noise
08. Hero
09.
Friday Night Fever
10. Johnny & Mary
11. Find My Way

Wydawca: Nasty Crue (2017)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły